Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen a jogászképzés külföldön?

Milyen a jogászképzés külföldön?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok Magyarországon, de érdekelne miben különbözik a hazai a külfölditől. Persze, tudom hogy ahol más a jogrendszer ott abban. Más országokban hány éves a képzés? Miben hasonlít a magyarra? Nehezebbek?

2019. okt. 22. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
Mexikóban tanultam ki a szakmát. Korrekt, mindenre kiterjedő.
2019. okt. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%
Eltérő a képzés ideje, van ahol 5, van ahol 4, van ahol alap+mesterképzés. A külföld elég tág kategória, egy román vagy szlovák vagy horvát jogi képzés vagy egy olasz is olyan mint a magyar színvonal. A nyugati országokban (pl. Ausztria, Anglia, Franciaország, Németország) vagy USA, Kína a jogi képzés nehézsége a magyarhoz képest többszörösen nehezebb, a képzés színvonalához a magyar a közelébe se ér. Magyarországon ha buta is vagy de tudsz magolni jogász leszel, náluk ezzel màr az első vizsgán sem jutsz tovább. A nehézség miatt levelező képzések jogi karokon nincsenek külföldön éppen ezért, mert nem lehet elvégezni anélkül, hogy ne tanulnál folyamatosan nap mint nap, ne járnál be órákra. Náluk meg mindegy mert bemagolni a könyvet, jogszabályt otthon is lehet és be sem kell járni. Míg nálunk a leghülyébbeket is felveszik, az említett országokban megszűrik a hallgatókat és van megbecsültsége a szaknak, szakmának, túlképzés sincs úgy mint nálunk és ezáltal a fizetés is sokkal magasabb egy jogász esetében.
2019. okt. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
25%
Nézz meg nyugodtan jogi kari ranglistát a magyar még talán az 1-1000. benne van (talán az ELTE) de mi a futottak még kategóriában vagyunk erősen. Menj Erasmusra, megtapasztalod a különbséget. :)
2019. okt. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!