Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Itthon 10. osztályba járok...

Itthon 10. osztályba járok gimnáziumba. Úgy néz ki kiköltözöm Németországba. Ott is mehetek Gimnázium 10. osztályba? Vagy ott hova kerülnék?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok

2019. okt. 24. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ott máshogy van az iskolarendszer

[link]

2019. okt. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

16 évesen semmiképpen ne menj ki Németországba. Nem fogsz tudni leérettségizni. Akkor sem, ha beszélsz valamennyire németül.


TELJESEN más a tananyag. A matek nyomokban felismerhető, de ott pl CAS kalkulàtorral nyomják. A fő kihívás azonban a Literatur, Geschichte... esélyed sincs ennyi idősen bekapcsolódni.


Az egyetlen értelmes dolog 1 évet vendéghallgatóként eltölteni, akkor viszont mindegy, hogy melyik osztályba kerülsz. A kinti rendszer úgy van, hogy a 11-12. osztály már érettségi előkészítő, ezért célszerű neked a 10. osztályt újra elvégezni németül.


De, ha érettségizni szeretnél kint, az egyetlen esély talán, hogy egészen a 9. osztályig visszabuktatod magad és újrajárod a teljes középiskolát. Nem éri meg.

2019. okt. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom Németországban milyen a rendszer, de én is külföldön élek és pont annyi idős voltam, mint te, amikor kiköltöztünk, csak mi Ausztriában.

Nem tudom hogy állsz a némettel, ha semennyire nem tudsz vagy kezdő vagy, akkor esélytelen, hogy beiratkozol ott 10.-be és időben leérettségizel, de szerintem még 1-2 év halasztással sem menne.

Ha erős középfokon vagy felsőfokon van a németed, TALÁN, de nagyon necces.

Én magántanuló vagyok. Mondjuk Németország abból a szempontból lehet szívás, hogy én azt hallottam, ott még magántanuló sem lehetsz, de nem tudom, hogy ez rád vonatkozna-e, mert már nem vagy tanköteles. Itt voltam bent egy iskolában 1 hétre, amikor alapfokú volt a németem (most gyenge középfok), azon kívül, hogy a tanár mondta, hogy “Volt házi?”, “Ki hiányzik?”, semmit nem értettem. Nem értettem, amit felírt a táblára, a gyerekek tankönyve kínai volt, matekból pl. sokkal előrébb jártak.


Persze nem tudom te milyen élethelyzetben vagy és miért mentek ki, de elég necces 16 évesen ez az iskola ott kint.

2019. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ah, ez most nagyon elszomorított. Ismerősöm volt kint Angliában egy évet 0 nyelvtudassal és 2-3 hónap alatt megtanult annyira, hogy tudjon tanulni a suliban.

Egyébként nem tudok németül. 2.nyelvként tanulom (1 eve suliban). Azt gondoltam kint megtanulnék, ha 1-2 évet buknék nekem az nem lenne baj, csak szeretnék annyira megtanulni, hogy nemet egyetemre mehessek, mert ott szeretnék élni. Nagyon nem javasoljátok?

2019. okt. 25. 23:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj ki egy évre cserediákként, de gyere haza érettségizni.
2019. okt. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az angol oktatást ne hasonlítsd a Némethez, mert az amit itt a kis érettségi az a Magyar 9edik osztály szintje, a német szerintem sokkal durvább.
2019. okt. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!