Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön

A kérdés

Egy szeminárium milyen hosszú?

Azt tudom, hogy azt jelenti, hogy gyakorlati óra, ahol kis létszámú csoportot visz a tanár. De most azt olvastam, hogy az egyetem, amire majd menni szeretnék, előírja, hogy csak akkor mehetek ott vizsgázni, ha már részt vettem 2 szemináriumon. Ezek egy-egy órát jelentenek, vagy félévet?

FernUni Hagen

Keress kérdéseket hasonló témákban: FernUni Hagen, egyetem, szeminárium, pszichológia, továbbtanulás, német

nov. 18. 21:18  Privát üzenet  

A válaszok
A félévben, akkor nálatok, min. 2 szemináriumon kell részt vennetek, ami ált. 90 perces.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont nov. 18. 21:36 Privát üzenet
Nálunk is másfél óra volt:)

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont nov. 18. 22:08 Privát üzenet

Nálunk van egy szeminárium, ami csak 45 perces :D

De amit írsz, abban a közegben értelemszerűen 2 darab szemináriumon való részvétel a kötelező (ami elég kevés szerintem, kivéve, ha eleve nincs minden héten, mondjuk havi 1x). Általában minimum 33%-on ott kell lenni, de azért már ez is ritka. Ahol én vagyok, ott 2 alkalmat lehet hiányozni.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont nov. 21. 12:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem 1 darab szeminárium az 1 darab óra? Akkor meg miért ez a nagy hűhó és miért AN a ilyen komoly neve? 😅

# 4/6Időpont nov. 25. 22:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

*van

# 5/6Időpont nov. 25. 22:03 Privát üzenet
A szeminárium tulajdonképpen katalógusos előadás, csak kisebb létszámú csoportnak, ami miatt picit interaktívabb is.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont nov. 25. 23:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Terjengős, hosszú cikekkből jegyzetelés, hogyan?
Ha megvan az osztrák állampolgárság és persze a végzettség illetve a nyelv akkor lehet Ausztriában rendőr? A többit lennt találjátok! Hosszú lesz! SOS
Milyen programok vannak, amelyekkel hosszú távra ki lehet menni valahova tanulni?
Németesek? (A kérdés rövid a magyarázat hosszú)
Igaz ez? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )
Finnországban milyen hosszú szünet van most?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulás külföldön rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!