Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Zenèsz vagyok. Svédországban...

Petrus Bölöni Áron kérdése:

Zenèsz vagyok. Svédországban szeretnèk tanulni. Van mar egy itthon szerzett Master diplomàm. Malmöre esett a választás. Nyelvvizsgám csak középfokú van. Felsőfokú kell a továbbtanuláshoz?

Figyelt kérdés
Kérdés : dislexia és disgrafia papír kiválthatja a felsőfokú nyelvvizsgát? Vagy a már nehezen megszerzett középfok? Milyen lehetőségek vannak?

2019. nov. 27. 10:39
 1/1 anonim válasza:
Bár nem most felvételiztem a svéd felsőoktatásba, de ha jól emlékszem, a nyelvtudás, amit az összes egyetem minden szakon kér, mint alap felvételi követelmény, kiváltható nívós nyelvvizsgákkal (azt hiszem Cambridge meg IELTS, de nem vagyok biztos, utána kell nézned ebben az esetben), vagy pedig emelt szintű angol érettségivel (én így csináltam). A diszlexia/diszgráfia részéről sajnos nem tudok semmit.
2020. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!