Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek érdemes külföldön...

Szerintetek érdemes külföldön tanulni?

Figyelt kérdés

Lassan végzek az első alapszakomon (anglisztika) és szeretnék továbbtanulni ezt követően, vagy egy másik nyelvszakot választanék alapszaknak (kínai vagy arab) vagy pedig elmennék anglisztika mesterre. Alapvetően itthon, viszont fontolgatom a külföldi továbbtanulást is.

Amiért szívesen mennék külföldre: Nekem nem esik jól, hogy itthon szerintem nincsen kellően megbecsülve ez a terület. Ez alatt nem csak a "büfészakozást" értem, mert én eddig a szaktársaimon és sajnos sok oktatómon is azt éreztem, hogy nem veszik elég komolyan a képzést. Hiába készül és tanul normálisan az ember, olyan érzés, mintha csak egy helyben topognék. Én sajnos gyakorlati lehetőségeket sem nagyon találtam, sőt a nyelvet se nagyon tudom használni a mindennapokban (bár ez abból is adódhat, hogy egy vidéki egyetemen tanulok). Az itthoni képzések során is van pár lehetőség ilyen-olyan ösztöndíjak keretei között eltölteni egy vagy két félévet külföldön, ami nálunk annyira nem jól működik (mindenki csúszott, aki ismerek, az oktatóink nem túl segítőkészek és rugalmasak ezzel kapcsolatban és sajnos anglisztikával nincs is túl sok választási lehetőségünk). Plusz, nyilván vonz minden, ami a külföldi tanulmányokkal jár pl. idegen nyelvi környezet és új kultúra.

Ami pedig nyilván nehézséget és dilemmát okoz az leginkább az anyagiak, illetve a lehetőségek. Itthon azért olcsóbban megoldhatja az ember, még esetleg talán így is részt tud venni valamilyen külföldi részképzésben. Teljes képzésre viszonylag kevés ösztöndíj és támogatás van, ami nem "szuper zseni" embereket céloz meg (én legalábbis azt látom, hogy az sokszor kevés, hogy szimplán jól tanul(t) és jó eredményei vannak) és angol nyelven is elvégezhető a képzés.


2019. dec. 14. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen szakon gondolkodsz, mindenképp érdemes külföldre menni, legyen az Ausztria, Németország, Anglia, Dánia vagy hasonlók. Nézz utána az ösztöndíjaknak is! Debrecenben nem egy olyan külföldi diák tanul, aki mindenféle távoli országból jött ösztöndíjjak, ingyen van az oktatás, a koli, és még zsebpénzt is kap. Hátha vannak ilyen programok magyaroknak más országokba is (azt tudom, hogy Kínába lehet így menni).
2019. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk is sok külföldi van (leginkább Stipendium Hungaricumosok), de mintha nekünk kevesebb ilyen jellegű ösztöndíjunk lenne külföldre... Legalábbis nézelődöm, de annyira nagyon nagyon sokat nem látok. Vagy csak bizonyos szakokra vagy országokba, amik nálam nem jönnek szóba vagy pedig olyan teljesítményt vagy eredményeket várnak el, ami nekem nincsen... Kitűnő lett az érettségim, vannak nyelvvizsgáim és az egyetemen is jó jegyeim vannak, de pl. semmilyen szakmai vagy tudományos területen szerzett tapasztalatom nincsen, szóval hiányzik egy kis plusz.
2019. dec. 15. 11:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még diákhitellel is belevágnék, főleg, hogy pl. Angliában is nagyobb a megbecsülése a tipikus bölcsészszakoknak is. Itthon nem sok jövő várna Rád.
2019. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát én hitelt nem szívesen vennék fel, mert itthon meg tudom úszni nélküle is, szóval akkor maradnék ennél az alternatívánál, ha rosszabb is. Viszont, ha találnék valamilyen ösztöndíjat, akkor nem lenne kérdés, hogy a külföldet választanám.
2019. dec. 15. 12:25
 5/5 anonim ***** válasza:
A hitel nagyon kedvező, a fizetéshez igazítják
2019. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!