Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik az az egyetemi szak,...

Melyik az az egyetemi szak, ahol lehetőségem lenne külföldön tanulni és dolgozni, esetleg ott folytatni mester képzésen?

Figyelt kérdés

Nem igazán érték hozzá, de remélem értitek mire gondolok. Tudom, hogy van az Erasmus, ami nem szakhoz kötött (?) de szóval mégsem igazán értem az egészet...


A lényeg, hogy nagyon szeretnék külföldön tanulni (főleg Angliában), de úgy néz ki, h



2019. dec. 15. 18:57
 1/6 A kérdező kommentje:

Na jó, véletlen kiírtam...

Szóval úgy néz ki, hogy nem fogok tudni most kimenni, és jelentkeznem kell majd Magyarországon egyetemre (szüleim nem engednék, hogy kihagyjak egy évet).

Szóval ha elkezdel egy alapszakot utána hogyan lenne lehetőségem a kint tanulásra?

2019. dec. 15. 18:58
 2/6 A kérdező kommentje:
*elkezdek
2019. dec. 15. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Milyen szak? Mehetsz majd mesterre kulfoldre, vagy mehetsz elotte fel, egy evre Erasmusra Angliaba, akkor legalabb rajossz, hogy tenyleg szeretnel-e ott elni.
2019. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából fogalmam sincs milyen szakra menjek...nyelv szakra gondoltam bölcsészkaron de nem tudom az mennyire lenne jó. Ezért is kérdezem, hogy külföldi tanulás szempontjából van-e olyan szak, ami jó lenne.
2019. dec. 16. 13:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy esetleg megkerülöd az Erasmus-t és közvetlen jelentkezel egy angol egyetemre. Csak persze azzal számolnod kell, hogy ez nem olcsó mulatság. A heti kolesz 40 ezer körül mozog, a tandíj pedig 9 ezer, amire évente igényelned kell a student finance-tól. Persze a törlesztő az barátságos, de nem árt ezekkel tisztában lenni. Viszont Angliában az alapképzések általában heti 3, max 4 napból állnak, szóval mellette tudnál dolgozni.

Hogy milyen szakon akarsz tanulni, azt te tudod. Ha egy ilyen anglisztika féle szakra akarsz menni, arra készülj fel, hogy max call centre-ben fogsz tudni dolgozni, esetleg angol tanárként ha mellette elvégzed az 1 éves tanárit Angliában.

2019. dec. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kolesz 80-120 font, a tandíj pedig £9k*


A határidő a jelentkezésre azt hiszem januárban van kint.


De előbb jobb lenne eldöntened milyen szak is érdekel.

2019. dec. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!