Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az MIT-n mik a felvételi...

Az MIT-n mik a felvételi pontszámok?

Figyelt kérdés
Kitűnő tanulónak kell ahhoz lenni, hogy oda felvegyenek?

2019. dec. 22. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Az amerikai felvételi rendszer más, mint a magyar, de itt az egyetem honlapja: [link]
2019. dec. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Az hogy kitűnő vagy kb. elvárás, de ez önmagában semmit nem számít. Az csak azt mutatja meg, hogy valószínűleg képes leszel teljesíteni az egyetemi követelményeket. Olyat kell felmutatni a kötelező tanulmányi eredményen kívül ami miatt megérje nekik téged felvenni.

Olyan ez mint egy állásinterjú. Átcsúszol a szakmai teszteken (ez lenne most a tanulmányi eredmény) majd bekerülsz egy körbe ahol mindenki más is jóra írta meg a tesztet. A probléma ott van, hogy a cég csak 1 embert tud/akar felvenni. Hogyan döntse el ki legyen az? Szakmailag mindegyik jelentkező jó, tehát ezek alapján nem tudnak dönteni. A személyes interjúk (ez lenne a tanulmányokon felüli tevékenység) után pedig már tudni fogják ki lesz az akivel a leginkább együtt dolgoznának.


Tájékozódj a honlapjukon. Nagyon részletesen le van írva minden, de ha bármi kérdésed lenne írj nekik e-mailt. Ők tudnak hiteles választ adni egyedül. Természetesen a felvételi kiválasztás procedúráját nem mondják el. Az rájuk tartozik hogyan választják ki a hallgatókat.

2019. dec. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Több jelentkező közül csakis egyet vesznek fel?
2019. dec. 23. 12:08
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem, de ott van az egyetem honlapja, ott tájékozódj
2019. dec. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
en az MIT-vel kapcsolatban nem is a felveteli pontszamok miatt izgulnek, hanem a horribilis tandij miatt, ami miatt magyar allampolgarnak (hacsak nem Mr. Bank csaladba szuletett) szinte eselytelen bejutni :(
2019. dec. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De ösztöndíjjal könyebb?
2019. dec. 25. 00:26
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

"De ösztöndíjjal könyebb?" persze, hogy konnyebb, de mar ne is haragudj, ha arra eletkeptelen vagy (esetleg az angol tudasod gyer) hogy az MIT-nak ne tudj utana nezni magad, szerinted mennyi eselyed van osztondijra?


De lasd nemcsak baszogatni akarlak, itt vannak a '19-'20 felveteli evre az essze kerdesek:


For the 2019–2020 application year, we’re asking these short answer essay questions:


We know you lead a busy life, full of activities, many of which are required of you. Tell us about something you do simply for the pleasure of it. (100 words or fewer)

Although you may not yet know what you want to major in, which department or program at MIT appeals to you and why? (100 words or fewer)

At MIT, we bring people together to better the lives of others. MIT students work to improve their communities in different ways, from tackling the world’s biggest challenges to being a good friend. Describe one way in which you have contributed to your community, whether in your family, the classroom, your neighborhood, etc. (200-250 words)

Describe the world you come from; for example, your family, clubs, school, community, city, or town. How has that world shaped your dreams and aspirations? (200-250 words)

Tell us about the most significant challenge you’ve faced or something important that didn’t go according to plan. How did you manage the situation? (200-250 words)

2019. dec. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy hogy kimásoltad, de attól függetlenül szólok hogy 9.-es vagyok. Ezt a kérdést csak azért tettem fel, mert kíváncsi voltam rá hogy érdemes-e ezt az egyetemet célként kitűzni magamnak. Amúgy is, én vagyok a legjobb Angolos az osztályban, de ebben a szövegben nem kevés szakszó van, ami azért erősen meghatározza hogy mit értek a szövegből. Ha ugyanúgy utána nézek a felvételinek, ugyanúgy nem fogom tudni egyes szavak jelentését.
2019. dec. 29. 11:40
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon gyerek vagy még.

Az MIT egy elit magánegyetem, teljesen más filozófiával, és teljesen más értékrenddel, mint ami a magyar közoktatásban megszokott. Senkit nem fog érdekelni, hogy pl. történelemből vagy földrajzból milyen jegyeket kaptál, de még az sem, hogy a legjobb angolos vagy-e az osztályban. Az MIT-re azt veszik fel, aki vagy az amerikai/nemzetközi felső- ill. felső középosztályhoz tartozik (így a családja ki tudja fizetni a horribilis tandíjat) és az átlagnál értelmesebb, nagyon motivált és sokat ki lehet hozni belőle, vagy azt, aki anyagilag esetleg nem áll úgy, de valami egészen kiemelkedő teljesítményt tett le (ez nem a Zrínyi Ilona matekverseny lesz, hanem pl. érem a matematikai vagy fizikai diákolimpián). Ezen felül követelmény az anyanyelvihez közeli angoltudás, és senkit nem érdekel, hogy egy nem angol anyanyelvűnek ez extra energiába kerül, egyéni szociális probléma kategóriába sorolják.

2019. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!