Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Anglisztikásként angol vagy...

Anglisztikásként angol vagy kínai nyelvterületre mennél tanulni?

Figyelt kérdés

Angolul tudsz felsőfokon, de a szókincsen, kiejtésen mindig lehet javítani és úgy eleve a nyelv gyakorlati alkalmazása is hasznos. Angol nyelvű képzés. Nem voltál még angol nyelvterületen. Drágább.

Kínaiul egyelőre a középfok a cél, szeretnél fejlődni. A képzés angolul folyik. Már voltál Kínában. Olcsóbb.


2019. dec. 26. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha angolul van a képzés, akkor hogyan akarsz intenzíven fejlődni kínaiból (gondolom, mandarint tanulsz azon belül)? Ez szerintem csak akkor működhet, ha az azonos nyelvi változatot beszélő kínai emberekkel laksz (tehát nem az olyan koleszban, ahol a makogó orosszal, spanyollal, malájjal stb nem anyanyelvivel lennél együtt) és/vagy jársz komoly nyelvtanfolyamra.

Ha ezek nem lehetségesek, én az angolra mennék.

2019. dec. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A képzés maga angolul folyik, viszont mellette van lehetőség kínai nyelvtanfolyamra is és mellette nyilván anyanyelvi környezetben vagy, ami nem csak abból áll, hogy kikkel laksz együtt. Szóval Kína pont emiatt vonz, mert ott a kínai nyelvtudásomat is tudnám fejleszteni. Ugyanakkor saját tapasztalatom alapján a 'kínai angol' nem éppen a legjobb, szóval ebből a szempontból pedig talán inkább hátrány lenne.
2019. dec. 26. 13:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból írtam, hogy az a hatékony, ha anyanyelviekkel laksz, nem a hasamra ütöttem.

Az anyanyelvi környezet egy dolog, ami persze jó, segít, de az a legjobb, ha mindig rá vagy “kényszerítve” a nyelv használatára, a szabadidődben is.

De persze ha van nyelvtanfolyam, az más, ezt nem mondtad. Akkor lehet hatékony (bár akkor is fenntartom, hogy az anyanyelviekkel való folyamatos együttlèt nagyon fontos). De ha az egyetemi színvonal nem megfelelő, az megint egy más kérdés.

2019. dec. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem hasznos, ha az ember anyanyelviekkel lakik együtt, csak azt gondolom, hogy nem ez az egyedüli olyan élethelyzet, ahol az ember használhatja a nyelvet anyanyelvi beszélőkkel és elsősorban nem is ezen múlik egy nyelv elsajátításának sikere vagy éppen kudarca. Emiatt én nem is sarkítanám ki erre a kérdést. Voltam már hosszabb ideig külföldön, itthon is külföldiekkel tanulok együtt, eleve nyelveket és nyelvészetet tanulok, szóval mondhatni én is tapasztalatból mondom ezt.

Az egyetem és a képzés színvonalát pedig nyilván nem tudom megítélni. Nem is az egyetemi képzéssel kapcsolatban írtam a kételyeimet, hanem arra céloztam, hogy már volt szerencsém több angolt akár magas szinten beszélő kínaival beszélgetni és azért nem biztos, hogy mondjuk tőlük szeretnék bármit is tanulni, ha az angol nyelv használatáról van szó.

2019. dec. 26. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!