Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi mester alapképzés...

Külföldi mester alapképzés után - csúsztatás, vagy időben végzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyre közeledik az alapszak vége (6.félév jön), így nyilván szóba kerül a mesterképzés is, ugyanis mindenképpen szeretném. Több variáció is van a tanulmányaim folytatására, nyilván itthoni mesteren is gondolkodom, azonban külföld is nagyon vonz. Párommal ugyanazt az egyetemet nézzük odakint (Párizsban van), ő is ugyanúgy a 6.félévét kezdi februárban, szóval ha sikerülnek a dolgok, tudnánk együtt menni. Nagyon tetszik a képzés, és világszinten is nagyon elismert képzésük van, szóval elég jó belépő lenne kb. bárhova az ott szerzett diploma.


A dologban annyi a csavar, hogy 7 féléves az alapképzés, tehát télen végeznék, de a külföldi mester csak szeptemberben indul, így lenne kb 6-7 hónap az alapszakos záróvizsgától mesterképzés kezdéséig. Elég sanszos, hogy alig vennének fel ennyi időre teljes állásba csak úgy bárhova (beszéltem már HR-esekkel erről), így szóba jött az, hogy direkt megcsúsztatjuk magunkat párommal, de csak arra a fél évre.


Nyilván előny, hogy nem marad az a fél év "lyuk", gyakornokként tudok továbbra is dolgozni akár ugyanott ahol vagyok (rotálódás is adott, ha igényt tartanék rá), illetve járna a diák kedvezmény és tudnánk koliban lakni ugyanúgy, ami azért jelentősen alacsonyabb lakhatási költségekkel jár, mintha egy albérletben kellene laknunk (tehát tudnánk valamennyit félretenni külföldi megélhetésre).


Mégis bennem van azonban a társadalom, illetve a családom felől érkező nyomás, hogy "mégis mi az, hogy nem időben végeztem el az egyetemet", úgy is, hogy nem azért csúsznék, mert nem lettek meg tárgyaim (minden megvan eddig, ennél már csak könnyebb lesz az utolsó 2 félév, és sose volt ezzel baj), hanem ezt a külföldi mester indokolná. Emiatt gondoltam arra, hogy esetleg fejezzek be időben mindent, aztán majd találok arra a rövid időszakra valami full-time állást, bár nem biztos, hogy egyáltalán találnék (vagy ha találnék, az milyen lenne).


Szerintetek? Ti mit tennétek, és hogy közölnétek a szülőkkel ezt? Ha szülőként olvassátok - hogy reagálnátok, ha ezzel állna elő a gyereketek?


Előre is nagyon köszönök mindenféle véleményt, tanácsot! :)



2019. dec. 27. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, hogy nem biztos, hogy az összes, még hátralevő tárgyad meg lesz hirdetve a következő félévben is. Ha pedig kollégistaként beváltál, akkor mehetsz külföldre is.
2019. dec. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!