Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik Budapesti gimnáziumba...

Melyik Budapesti gimnáziumba érdemes mennem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a helyzet, hogy idén kell középiskolát választanom, és Budapestre megyek, tehát azon belül mindegy hol van, csak jól elérhető legyen a koliból. Valamilyen gimnáziumba szeretnék menni, amihez tartozik, vagy amihez közel van kollégium. Fontos hogy ne legyen túl erős, de azért valamit megtanuljak (orvosira mennék utána). Előre is köszönöm a válaszokat :)

2020. jan. 4. 23:08
 1/1 bbmarta ***** válasza:
Szia! Ha orvosira készülsz, akkor emelt szintű biológia és kémia érettségi kell, ha jól tudom. Tehát biológia vagy biosz-kémia, esetleg természettudományi tagozatot kellene keresned.Nem tudom, mit jelent számodra, hogy ne legyen túl erős...Az ELTE Apáczai erős, igen, viszont van saját kollégiuma és, bőven lenne szabadidőd, mert, ha odafigyelsz órán, itt nem kell fegyelmezniük a tanároknak és 45-ből 45 percet tanítanak, ne is akárhogy! Az én legnagyobb gyerekem max. napi 1 órát tanul itthon és így is mindig 4.5 fölött van az átlaga.A tanárok emberségesek és nem erőltetik a versenyzést. Itt van biológia tagozat és komplex természettudományi is (ez utóbbi talán abból a szempontból keményebb, hogy még a fizikát is emelt óraszámban tanulják a kémia és a biológia mellett).Ha egyházi iskola is érdekel, sorban ezt követi erősségben a Deák téri Evangélikus Gimnázium, közel hozzá van kollégium is a Rózsák terén. Ide is magas központit kell írni, legalább 80 kell és biológia tagozatra csak 7 diákot vesznek fel, szóval ide piszok nehéz bejutni.Következő erősségben talán a Berzsenyi Dániel Gimnázium biosz-kémia tagozata. Ide is legalább 75 pontos központi kellene, de itt kiemelten fontos a szóbeli vizsga! Itt elképesztő a közösségi élet, nagyon jók a tanárok, sok a sportolási lehetőség, rengeteg a program és nagyon-nagyon jól felszerelt az iskola!!! (ide jár a 2. fiam). Veres Pálné Ginázium, V. kerület. Itt természettudományi tagozat van és szinte csak kitűnők jutnak be és sok a tanulnivaló, rengetegen különtanárhoz járnak, hogy bírják. Erős és jó közösségű a Szent László Gimnázium, erről sokat nem tudok, mert nagyon messze van tőlünk, itt nem jártam, de nagyon jó a híre. Szintén egyházi a Baár-Madas Református Gimnázium Budán. Nagyon erős minden téren, van saját kollégiumuk éa szép az épület is. Itt Budán van a Városmajori Gimnázium is, szintén a legerősebbek között, de erről mást nem tudok, csakhogy nagyon erős a biosz tagozata is. Közepes erősségű gimik jönnek. Ezek közül a legerősebb talán a József Attila Gimnázium a XI. kerületben, aztán a Jedlik Ányos gimi Csepelen, Leöwey Klára Gimnázium a IX. kerületben (erről azért tudni kell, hogy minden év végén vannak házi vizsgák és majd' minden hétvégére jut egy-egy sokoldalas fizika vagy kémia jegyzőkönyv, ami beadandó otthoni feladat, a keresztlányom sokat tanul, nem sok szabadideje marad mellette). Van még biosz tagozata a Teleki Blanka Gimnáziumnak, A Színyei-Merse Pál Gimnáziumnak (de az eléggé gyenge már),az Újbudai Széchenyi István Gimnáziumnak (nyílt napon itt voltam, nem olyan erős suli, de jó a légkör, sok a közösségi program, utazási lehetőség és a nyelveket elég jól tanítják, nekem nagyon szimpatikusak voltak elsőre és szép környezetben van a Móricz Zsigmond körtértől 1 percre,a Műegyetem parkjában). Ami már a nagyon gyengék között van az a Nagy László Gimnázium a XX.kerületben és a Lónyay Utcai Református Gimnáziumban is, ott szokott lenni elvileg biosz tagozat, de idén nem tudom, van-e és egyébként erről a suliról szívem szerint mindenkit lebeszélnék! Viszont van saját kollégiuma, ha ez fontos. De az órákon nincs fegyelem...ha érdekel, privátban még Írok neked erről a helyről szívesen. Én ezekről tudok, hogy van biosz tagozatuk (én is ezeket nézem, mert a 3. fiam is biológia tagozatra készül). Nagyon sok múlik a központi felvételin, fontos lenne tudni, ha gyakorolsz kb. hány pontra írod őket? Törekedj a 60+-ra a közepes,70+-ra az erősebb gimiknél 70-75+-ra. Ez persze mindig azon múlik,hogy mennyire nehezek az adott évben a feladatsorok. De ha nehéz, mindenkinek nehéz! Tavaly pl. az addig szokásos 1 összetett szöveges feladat helyett 3-at tettek bele és sokan emiatt kicsúsztak az időből. Hajrá! Majd írd meg, milyen sulikat jelöltél meg végül. Nyílt napon voltál valamelyikben? Azt tudom, hogy a József Attila Gimnáziumban most 7-én még van nyílt nap, de nézz körül a sulik honlapján!
2020. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!