Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehetséges külföldre bekerülnö...

Lehetséges külföldre bekerülnöm egy minőségibb (nem VIA, Gábor Dénes szintű) egyetemre, ha az átlagom nem 5 (hanem 4,5 körül lesz idén, tavaly 4, 0) illetve nincs IELTS nyelvvizsgám (helyette ECL C1)?

Figyelt kérdés
2020. jan. 10. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Kint se zseniket képeznek. Nem kéne lenézni másokat, az EQ egyre fontosabb a karrierhez!
2020. jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem lenézni szándékoztam, csupán mivel mindkettő EU így ha már van esélyem egy BMEre bejutni akkor nem a VIA-ra gondoltam kint elsősorban! Elnézést ha a rossz fogalmazásommal valakit megbántottam.
2020. jan. 10. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:

mitől vagy ennyire oda egy ősrégi tananyagon alapuló, irreális elvárásokkal rendelkező BME-ért?


+ gondolom, hogy külföldön akarod folytatni az életedet, ha már külföldi egyetemen gondolkozol, szerinted ott ismerni fogják mucsaröcsöge legszivatósabb egyetemét? Amit ugye el is kell ám végezni ;)

2020. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt a 4,5 meg 4,0 átlagot nem igazán értem.


Oxbridge szintű egyetemekre várnak 5 darab érettségit, amiből legalább egy, de inkább két tárgy emelt szintű, illetve nem lehet 1 darab négyesnél több. Vagyis a többi érettségi tárgyadnak ötösnek kell lennie.

Az elvárás azt hiszem a B2, de persze ajánlott minimum a C1.

De a követelményeket te is meg tudod keresni külföldi egyetemeken, külön országokra vannak szedve, hogy az onnan érkezőknek mire lesz szüksége.

2020. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Illetve a jegyeket azért említettem, mert pl. Dániában gyakran a tanév közbeni jegyeket nézik sajnos.
2020. jan. 11. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Southern Denmark Uni elv nem kér IELTS-t csak emelt angolt, és nem egy UCN-VIA 'okj' szint
2020. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!