Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jelenlegi állás szerint egy...

Jelenlegi állás szerint egy mérnökinfót, vagy egy gazdaság és menedzsment diplomát éri meg megszerezni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a kettő nagyon távol áll egymástól, de mindegyik érdekel. Mellyikel lehet könnyebben, jobb helyen elhelyezkedni? Külföldön melyik ér többet?
2020. jan. 20. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A közgázos diplomákkal nagyon telített a piac, nehéz kitűnni. A mérnökinfóval sokkal több és jobban fizető melóra mehetsz, viszont nehezebb is elvégezni. Külföldön szerintem ilyen közgázos diplomával nem tudsz elhelyezkedni, a mérnökinfóhoz kell angol/német, ami viszont előny, tehát én azt mondom, hogy 2-0 a mérnökinfó javára.
2020. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én amondó vagyok, hogy gazdasági képzést csak mesterszakon. Mérnökinformatikus képzés után gyakran mennek Természettudományi vagy gazdasági mesterre, ami úgymond színezi a tanultakat és segít kicsit szélesebb körben mozogni a szakmában. Emellett a gazdmen egy kicsit hajaz a jogra, olyan értelemben, hogy Magyarország hangsúlyos a tananyag. Elképzelhető, hogy emiatt külföldön nehezebb dolgod lesz és nagyon sokat kell az adott ország vagy cég gazdasági kultúrájáról magadtól tanulni még.


Nekem mérinf alappal másodéves korom óra nem okozott nehézséget elhelyezkedni, erre húztam rá egy természettudományos mestert, mert úgy gondoltam, infó mesterre menni csak ismétlés lenne. És abszolút nem bántam meg. Ráadásul bárhonnan és bárhova dolgozhatok, ha nagyon akarok, szóval ilyen szempontból (is) jackpot.


Köztes megoldásnak egy gazdaságinformatikus szak hogy tetszene?

2020. jan. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát gazdaságinformatikus elég kevés helyen van, és azt hallottam hogy gazdaságból és infóból is csak belekóstolnak, tehát egyikből se lesznek "profik", bár ez nem tudom mennyire igaz gyakorlatban. Egyébként én is gondoltam rá, de például a BGE-n elég komolynak tűnik a matek. Mérnökinfóból a fehérvári Obudait néztem, nem annyira "szórós" a matek elvileg, bár ezt se tudom 100%-ra. Meg ide csak 280 a ponthatár, viszont nekem 400+ van. Budapesten az egyetemek ennyivel jobbak, hogy 400 körül mozognak a ponthatárok, vagy csak többen jelentkeznek oda, így a ponthatár is több?
2020. jan. 20. 14:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Gazdinfónál hatékonyabb a mérnökinfó, legalábbis a PTE-n.
2020. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!