Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen nehéz egy emelt érettsé...

Milyen nehéz egy emelt érettségi egy simához képest?

Figyelt kérdés
Hali. Az lenne a kérdésem, hogyha leteszek egy sima érettségit otthon (szlovákiában, mert itt nincs emelt), mennyivel lesz nehezebb dolgom egy emelt érettségievel (magyarországon, kémia+biosz/fizika)? Hogy tudok erre felkészülni? Illetve ezeket hol tudom letenni? Fontos lenne, mert Budapestre tervezek orvosira menni :)

2020. jan. 23. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

oktatas.hu - innen letöltheted a korábbi érettségiket

Az ügyintézésról érdeklődhetsz a felvi.hu ügyfélszolgálatán.

2020. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyival nehezebb csak hogy több mindent kell tudni. Ennyi. Korábbi feladatsorokat csinálsz, megnézed milyen tematika a követelmény. Oktatás.hu
2020. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megijeszteni sokkal nehezebb, az orvosihoz 85-85% feletti eredmény kell( Semmelweis orvosi ) Vidéki orvosihoz valamivel kevesebb is elég ! Olyan iskolában tudod letenni ami ki van jelölve emelt érettségire ! Neked a Kormányhivatalnál kell jelentkezni innen irányítanak ! Nem tudom mik a kötelező érettségi tárgyak Szlovákiába azt itt, hogy fogadják el ! Ha Szlovákiában leteszed a közép bioszt kémiát (fizikát)itt nem fog semmit számítani !!
2020. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy kell az orvosihoz annyi már... 350-re levitték a ponthatárt.
2020. jan. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 te hol élsz?


Kérdező, tölts le egy közép és egy emelt érettségit és nézd meg mindkettőt. Szerintem az emelt lényegesen nehezebb.

Én első körben is emelt biosz+kémiára készültem a gimi alatt, de nem vettek fel. Amikor javítottam a két emeltet, 4 hónapig jártam magántanárhoz (csoportban), így másodjára sikerült is. Nem tudom neked, hogy megy a tanulás, sem azt, hogy Szlovákiában (meg a te sulidban) milyen szinten zajlik a tanítás... Csak azt mondom, ha máshogy nem megy, érdemes kihagyni egy évet az álmaidért.

Nézegesd a felvi.hu és az oktatas.hu oldalakat.

2020. jan. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es valami idegen bolygóról jött !! Semmelweis orvosi 2015 435 pont 2016 441 pont 2017 436 pont 2018 441 pont 2019 442 pont !!!
2020. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!