Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Gyengébb egyetem külföldön?

Gyengébb egyetem külföldön?

Figyelt kérdés
Szeretnék külföldön tanulni de nem vagyok olyan jó tanuló hogy egy Harvardon vagy Cambridgen tanuljak. Tudtok esetleg olyan egyetemet ahova felvennének kereken 4es az átlagom, angolból kitünő vagyok idén akarom lerakni az IELTS vagy TOEFL nemzetközi nyelvvizsgát. Lehetőleg bentlakásos vagy kolis suli lenne a legjobb. (Bármelyik angol nyelvű országba kimennék leginkább Angliába vagy USA-ba) Tudom hogy nem olcsó de a szüleim támogatják az ötletet.

2020. febr. 5. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az EU-n belül a legtöbb helyen ingyenes a felsőoktatás, viszont a lakhatást, megélhetést neked kell kitalálnod. Sokkal érdemesebb az EU-n belül maradni, mert minden további nélkül vállalhatsz munkát, se vízum se engedély nem kell hozzá.

Például Dániában ha jól emlékszem ismerősöm szavaira, akkor ha havi 20 órát dolgozol valahol (természetesen bejelentett munkáról van szó), akkor az állam további ösztöndíjat ad neked tanulmányaid alatt, amiből ha nem is fényesen, de szűkölködés nélkül meg lehet élni, albérletet (szobát) bérelni.


Az Egyesült Államokat hagyd. Nekem is nagy vágyam volt, hogy kint tanuljak mesterképzésen, de az EU sokkal reálisabb. Az USA-ban csak úgy szabad bevállalni felsőoktatást amennyiben felvettek, ha mind a tandíjat mind a megélhetést fizeti neked az egyetem. Dolgozni nem tudsz, vagy ha igen akkor sem akármit és nem fogsz eleget keresni hogy eltartsd magad. Az otthonról kapott pénz pedig biztosan kevés az ottani árak miatt.


Ha EU-n belül tanulsz, minden normális egyetemen van angol nyelvű képzés a nemzetközi hallgatóságnak. Viszont nem érdemes egy akármilyen egyetemre elmenni, ha utána kint szándékozol munkába állni. Ha viszont végzés után visszamész Magyarországra, akkor mehetsz gyengébb egyetemre is minden további nélkül.

Válogass előbb az országok közül, aztán nézelődj a neten hogy milyen egyetemek vannak. Dániában tudom hogy Horsensben van egy műszaki felsőoktatási intézmény ami nem olyan erős a többi dán egyetemhez képest, de attól normális képzést ad.

2020. febr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

"Például Dániában ha jól emlékszem ismerősöm szavaira, akkor ha havi 20 órát dolgozol valahol (természetesen bejelentett munkáról van szó), akkor az állam további ösztöndíjat ad neked tanulmányaid alatt, amiből ha nem is fényesen, de szűkölködés nélkül meg lehet élni, albérletet (szobát) bérelni."


Pontosan így van. Vagyis majdnem. Átszámolva olyan 400 ezer forint értékben kapsz, és erre jön még a fizetés. Szóval nem olyan szűkös az.


Vagyis... ha egyedül laksz akkor igen. Mert magyar pénzbe az olyan 300 ezer havi szinten, rezsi nélkül. Bár számit az is hol vagy.


Mi többén voltunk így olcsóbb volt.

2020. febr. 6. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Hollandiaban is kapsz (ha a szuleid itthon nem keresnek nagyon jol) kb 350 eurot.havonta, ha dolgozol havi 56 orat. Kevesbe nagyvonalu, mint a dan eset ugy latszik.
2020. febr. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Dániaba amúgy -nagyon jó az oktatás. Hollandiába is amúgy. Ne a pénz motiváljon. Az emberek, mind Hollandiaba mint Dániaba iszonyatosan kedvesek, és empatikusak.


Amúgy Dániaba pl nem kötelező bejárni az órákra, illezve rengeteg előadást streamelnek, tehát otthonról is nézheted.

2020. febr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ami még angol nyelvterület az Málta. Oda nem olyan nehéz bejutni. Bécsi egyetemek is ajánlottak, sok helyen van angol képzés
2020. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Illetve nagyon jókat írták az előzők
2020. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon nagyon nagyon érdemes kimenni. Inkább 2 évet hagyj ki itthon és tanuld az angolt nagyon. Járj magántanárhoz stb. 1 évet voltam a BME-n, aztán azt mondtam: évből a magyar oktatásból én nem kérek többet, csak a szívatás megy és olyan oktatasi anyag, ami már elavult. Az ember itthon csak kiég, lelkileg leépül, egészsége tönkre megy mire elvégzi.
2020. febr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
#7 azért azt elmesélhetnéd mennyivel volt drágább kint az egyetem + megélhetés, mint a BME, mert ez a legfontosabb az egészben.
2020. febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké köszi. Esetleg konkrét iskolát tud valaki?
2020. febr. 11. 22:55
 10/11 A kérdező kommentje:
Az anyagiakkal nem lesz gond ha esetleg fizetős az iskola
2020. febr. 11. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!