Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit jelentenek a követelmények?

Mit jelentenek a követelmények?

Figyelt kérdés

Skóciába szeretnék egyetemre menni, de hiába néztem mindent át egyszerűen nem értem a követelményeket.


"32 points inculding 5,5,5 at HL "


Ezt írják a külföldi tanulók követelményeinek de nem értem mit kéne teljesítenem. Tudom hogy HL a higher level, ami gondolom az emelt szintet jelenti de most 3 emeltet kéne tennem és mindegyik legyen 5-ös ?, honnan jön az a 32 pont? És mindegy hogy milyen tantárgyból emeltezek? Csak mert nem ír semmi konkrétat...



2020. febr. 6. 16:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Első sorban olyanoktól kérdezném akik kint tanulnak, vagy van ismerősük aki kint tanul. Köszönöm
2020. febr. 6. 16:33
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában van egy lista az alternatív követelményekről (mint pl a magyar érettségi). Ezek a követelmények nem a magyar rendszerre vonatkoznak. Ha nincsen a listában akkor e-mailen kérdezz rá. Melyik egyetemről van szó?
2020. febr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Linkeld be az egyetemet.
2020. febr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy 3 emelt kell. A tárgy a legtöbb egyetemet nem érdekli csak bizonyos szakoknál.
2020. febr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Linket kérhetnénk a szakról/egyetemről?
2020. febr. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"de most 3 emeltet kéne tennem és mindegyik legyen 5-ös?"

Igen. Ismerek valakit, aki most kezdte az egyetemet Glasgow-ban, és pontosan ezt kellett tennie érte.

2020. febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Oxfordra és Cambridgre 4 darab ötös kell, és maximum 1 darab négyes lehet. Ezekből legalább egy, de inkább két tárgynak kell emeltnek lennie. (Kettő csak a biztonság esetén kell túljelentkezés esetén, de a hivatalosan egy emelt is elég).


Ha igaz amit az előző ír, akkor nem is értem miért menne bárki Glasgow-ba, amikor az Oxbridge ranglistán is jobbak, a nevük is jobb és még a követelmény is kevesebb.


Fejezzük már be ezt az ismerősöm ismerősének az ismerőse dolgot..

2020. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyugi. Amit te nem értesz, az még attól létezik.

Lehet, hogy azért, mert nem a te fejeddel gondolkodik, hanem a sajátjával, és és nem a te szempontjaid alapján döntött. Ő például direkt Skóciába akart menni, és Oxford nem ott van (ezt se kell elhinned).

2020. febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Elnézést a késői válaszért.

Link az egyetemhez és szakhoz: [link]

2020. febr. 16. 19:45
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazából főként az érdekelne, hogy 100%-osan kell e három emelt (vagy elég csak kettő?)továbbá, hogy hogyan számítják azt 32 pontot ( miből ?)
2020. febr. 16. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!