Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van lehetőség kihagyni egy...

Van lehetőség kihagyni egy évet külföldön a gimibol nyelvtanulás érdekében?

Figyelt kérdés
Nos, tegyük fel van 2 gyerek (egyik 9.-be masik 11.-be menne) akinek a csaladja külföldre költözik de nem beszélik a nyelvet. Van olyan lehetőség hogy egy évet kilehessen hagyni az iskolából, es abban az egy evben normálisan megtanulni a nyelvet?
2020. febr. 11. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
A törvényt nem tudom, de szerintem amíg tanköteles a gyerek, addig nem hagyogathat ki csak úgy éveket. De lehet rosszul tudom.
2020. febr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Elöször is jó lenne tudni, milyen külföldröl van szó, mert nem mindegy.

Másodszor sok helyen úgy oldják meg, hogy a gyerek ott abba az osztályba megy, amit MO-on elvégzett, akkor vagy egy éve a nyelvtanulásra (mert élö környezetben könnyebb, mint valami nyelvtanfolyamon), emellett az iskolai tananyagok közti különbséget is be tudja hozni (mert van, amiböl elöbbre vannak, van amiböl meg hátrébb, mert más a tanterv).

2020. febr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amerikáról van szó.
2020. febr. 11. 09:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Es köszönöm az eddigi válaszokat :)
2020. febr. 11. 09:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi Németországba költöztünk a gyerekekkel (10 és 14 évesek voltak), miven ott is van tankötelezettség és magántanuló státusz is csak nagyon indokolt esetben engedélyezett, ezért szóba sem jöhetett egy év kihagyása.

Ahogy valamelyik elözö írta, a nyelvet úgy lehet legkönnyebben megtanulni, ha nem csak a nyelvet tanítják, hanem folyamatosan hallja, használja a gyerek, ezért itt egy évvel vissza lettek sorolva, és az az év föleg nyelvtanulásra lett szánva.

2020. febr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!