Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri külföldi egyetemre menni?

Megéri külföldi egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyetemre menni, de utána az életemet mindenképp külföldön szeretném folytatni. Így jött az ötlet, hogy akkor már az egyetemet is ott végzem el. A kérdésem az, hogy jó ötlet ez? Könnyen be tudnak illeszkedni a magyarok? Nehéz felzárkózni az "otthoni" diákokhoz képest? Nehezebb, komolyabb ott az oktatás, nyilván a nyelvet leszámítva? Mennyivel másabb, mint a magyar? Minden személyes tapasztalatot szívesen fogadok.

2020. febr. 26. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg. Ad egyfajta önállóságot meg talpra esettséget amit otthon nem kapsz meg. Továbbá sok a lehetőség arra hogy már egyetem közbe, szünetekbe is építsd a kapcsolatokat és munka tapasztalatot szerezz. Nem tudom hogy a külföld alatt milyen országra gondolsz.
2020. márc. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen válaszolunk és segítünk csak kérlek írjátok le melyik ország mert van kb 200-250 a világon és nagyon nem mindegy,hogy Ausztria, Kanada vagy Dél-Afrika.
2020. márc. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak 197 van Magyarországon kívül (kevesebb ahol van is egyetem) 😆 Amúgy jó ötlet, csak a legtöbb helyen nagyon nagyon drága, úgyhogy vedd figyelembe azt is, hogy vajon ki tudjátok e fizetni. Amúgy nagyban függ tényleg az országról, de azt nem írtad.
2020. márc. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó igen az ENSZ szerint de én ilyen autonóm stb területeket is beleszámoltam, ezt kb lehetetlen így megmondani mert ahány szervezet annyi ország kb.

Viszont tényleg jó lenne ha mondanál egy országot mert az egyetemi jelentkezés, díjak stb minden országban más.

2020. márc. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!