Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás hazamenni vagy maradni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy én külföldön tanulok(Svájcban) egy egyetemen. Ugye Most online oraink vannak es azonnal indulni akartam haza,hiszen mindenki tudja,hogy mi tortenik a virus miatt. Viszont a szuleim(orvosok),azt mondtak maradjak itt,mert ha itt elkapom a vírust sokkal jobb az egészségügy mint otthon,Nyilvan van biztosításom,Szoval ezzel sincsen problema es nem tudom mi lenne a jobb megoldas hazamenni vagy itt maradni.
2020. márc. 15. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A szüleimnek igaza van. Itt tesztet alig csinálnak, az egészségügy meg tudjuk milyen
2020. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

*Szüleidnek

Autokorrekt...

2020. márc. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Világjárvány idején nem utazgatunk sehova, főleg nem külföldre! Ezzel magadat és másokat is veszélyeztetsz. Maradj ott, ahol vagy.
2020. márc. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Mennyi ideig lesznek ott zárva az egyetemek?


Mert ha ott is hosszabb ideig, én hazaköltöznék. Miért is?

- Nem kéne (kb. feleslegesen) albérletet, tömegközlekedést (ha azzal jársz), drágábban mindent vásárolnod

- együtt vagy a családdal, otthon

- Mint fiatalabbra, sokkal veszélytelenebb a vírus.

- Általánosságban jobb a svájci egészségügy fényévekkel, DE:

- az intenzív osztályok felszereltségével itthon sincsen gond

- A legfontosabb a kórházak leterheltsége, nem véletlen akarják lassítani a koronavírus terjedését. Hiába jobb a svájci egészségügy, ha a sok fertőzött miatt (2200-nál járnak a svájciak) nincs elég lélegeztetőgép, kórházi ágy. Körülbelül a fertőzöttek 20-30%-a szorul kórházi ellátásra, ebből 10% lélegeztetőgépre. Az észak-olaszországi egészségügy is világszínvonalú, de hiába, ha nincs elég lélegeztetőgép az exponenciálisan növekvő fertőzöttek miatt. Itthon az elmúlt években sok lélegeztetőgépet szereztek be, szóval ezzel nem lesz gond, ha sikerül lassítani a járvány terjedését. Ha nem, ugyanúgy gáz lesz, mint más gócpontos országokban.

- nagy része a fiataloknak tünetmentesen átvészelik a vírust


Azonban például van másik oldala is a dolgoknak, például az idősebb rokonok miatt nem költöznék haza, mert az ő körükben sokkal magasabb a halálozási ráta, ha elkapják.


Szerintem rengeteg érv van mindkét döntés mellett, döntsd el te.

2020. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azonban ha esetleg hazaköltözöl, akkor a 2 hetes önkéntes házi karantént mindenképpen vállaljad. Ha lehet a hazaköltözés előtt, akkor legalább kiderül, mielőtt hazautaznál, kontaktusba kerülnél a családtagokkal stb.
2020. márc. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
en egy bentlakásos iskolaban vagyok,Szoval ezzel nincsen problema,hogy albérlet Es közlekedés minden ugyanabban az épületben van. A baratom apja dolgozott mar 3svajci kórházban,abban a varosban ahol En lakok,ez egy kisebb varos,Tehat nem Zürich vagy Genf,hogy abban a 3korhazban tobb lélegeztető gep van,mint nalunk egesz Magyarországon. Őszintén nem szeretnek hazakoltozni,maximum mig ez az egesz járvány tart.
2020. márc. 15. 19:59
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hol laknod, nyugiban, biztonságban vagy, van mit enned, nem hiányoznak a szüleid, nem félsz egyedül és előreláthatólag így még hónapokig elvagy akkor szerintem maradj ott. Sokan azért költöznek haza, mert Erasmusos diákok például, ugyan van egy alap utazási biztosításuk, de félnek, hogy ez most nem lesz elég, a legtöbben nem beszélik az adott ország nyelvét, kb pár hete vannak kint, egyszóval félnek.
2020. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Biztos nem jönnék haza. Itthon, ha elkezd majd tetőzni az EÜ összeomlik. Svájcba nem fog összeomlani.
2020. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig Kovács Zoltán államtitkár ma azt mondta, hogy a magyar egészségügy világszínvonalú...
2020. márc. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheted (pénzügyileg főleg) akkor mindenképp maradj. Olaszok is így kezdték terjeszteni, hogy azt gondolták csak hazautaznak, csak a másik városba utaznak, csak nyaralnak stb.
2020. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!