Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehetséges-e egy dániai...

Lehetséges-e egy dániai egyetemen elvégezni az alapképzést majd Angliában folytatni mesteren? A többi lent!

Figyelt kérdés

Az építészet érdekel igazából. Dániában a VIA University-n ezt a képzést Architectural Technology and Construction Management-nek hívják. Utána a Liverpool-i Egyetem 1 éves architecture mesterképzést választanám.

1. Ez a kettő lényegében különbözik egymástól vagy csak a neve más az országok miatt?

2. Lehet-e egyáltalán átmenni így az egyik egyetemről a másikra? Ütköznek valamiben és ha igen miben?

3. Nemzetközileg elismert nyelvvizsga elég B2-n vagy kell a C1?

4.Mi a különbség az MA és az MSc között?


Mindenféle válasz, tapasztalat, tanács érdekel!

A hasznos válaszokat előre is köszönöm!



2020. márc. 28. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:

2. Lehet átmenni mesterre, de nézd meg a követelményeket a Liverpooli egyetemen általában oda írjak hogy milyen tárgyakból lehet arra a bizonyos mesterre menni. Angliában egyébként gyorsan válaszolnak a kérdéseidre ha emailt küldesz meg van instagram oldal, csoportok stb ahol lehet kérdéseket feltenni. Sok külföldi diák van úgyhogy nem lesz egyáltalán egyedi az eseted.


4. Az msc tudomány.pl matek, kémia, informatika stb..


Ennyit tudok írni.

2020. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igy lesz biztos utána nézek

Azért várom meg válaszokat!:)

2020. márc. 30. 07:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen az dániai alapképzés után mehetsz Angliába mesterképzésre. Egy az egyben elfogadják az azonos/hasonló területről érkezőket, így neked mást ezzel kapcsolatban nem kell tenned.


Hogy mennyire más a két szak, azt névből nem lehet eldönteni. Angliában nem egységesek az egyetemi szakok nevei/felépítéseik/tárgyaik. Több egyetem is hirdet ugyanzzal a névvel szakokat, de szinte lehetetlen egyformát találni. Ahány egyetem, annyi szokás.

A module-okat nézegesd meg. Angliában egyetemen nem szaknév alapján döntünk, hanem module-ok alapján. Course structure minden egyetem oldalán fent van, azokon jól rágd át magad.


Tudtommal hivatalosan a legtöbb angol egyetem CEFR B2 nyelvvizsgát kér, de persze mindenképp ajánlatos a C1. Már nem az egyetem miatt, hanem magad miatt.


Alapképzések: BA/BSc

Mesterképzések: MA/MSc


Egyébként az alapképzéshez érdemes hozzáfűzni, hogy ha Angliában csinálod azt is, akkor BA/BSc (Honours) diplomát kapsz, ami elvileg némileg magasabb szintű mint az Európában megszokott BA/BSc.

BSc (hons)-al például közvetlen PhD-ra, azaz doktorálni is mehetsz a mesterképzés kihagyásával, Angliában.


BA - Bachelor's of Art

BSc - Bachelor's of Science

MA - Master of Art

MSc - Master of Science


Mint nevükből láthatod, más irányt képviselnek. Az egyik a humánosabb beállítottságú illetve művészetis(ebb) szakok (Art), míg a másikba reálosabb, tudományon alapuló tárgyak. (Science)


Példa:

A játékfejlesztés alapképzések Angliában általában BSc-k szoktak lenni, amikor közelebb áll az informatikához és a programozáshoz. Viszont van sok olyan egyetem, ahol BA diplomát adnak, mert jobban fókuszálnak a rajzolás/tervezés és a storytelling-re, így már inkább Art mint BSc.

Angliában egyébként nem csak ezek vannak, hanem van például BEng és MEng is. Az Eng a végén Engeneering-et jelent. Ilyen szakok lehetnek a mérnöki szakok, de én általában a Software Engeneering, vagyis szoftvermérnöki alapképzéseknél találkoztam ezzel leginkább.

2020. márc. 31. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezzel nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen!
2020. ápr. 1. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!