Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan néz ki a külföldi...

Hogyan néz ki a külföldi egyetemek felvételi rendszere?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan zajlik a külföldi egyetemek felvételi rendszere? Mik a követelmények, miket kell csinálnom? Külföldi egyetemek terén gondolok: Oxford, Cambridge, London Business School. Ha nem tudtok válaszolni nekem egy link is elég, ahol elmagyarázzák magyar nyelven, hogy ez hogy zajlik. (nem kergetek túl nagy álmokat, kitűnő tanuló vagyok). Válaszokat előre köszönöm!

2020. ápr. 11. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2020. ápr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
"elmagyarázzák magyar nyelven" gondolom mivel külföldi egyetem után érdeklődsz, van egy jó angol alapod, ha megfordul a fejedben a külföldi továbbtanulás. ezesetben viszont ajánlom az általad említett iskolák saját oldalán elérhető információkat.
2020. ápr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

A kitűnő nem egyenlő az okossal. Ezt jó lenne megérteni. Sőt, mostanában épp az ellenkezőjét látom, az én osztályomban vagy az a kitűnő, aki magol, de nem "életképes", vagy az aki puskázik, de nem tud semmit. Ha nem tudsz eléggé angolul, akkor pedig a kitűnőddel semmire sem mész.

De egyébként sem. Angliában az érettségi számít, a personal statement, az ajánlás, meg a bio data. Ennyi. Jah, meg a pénz.


De ezt vagy 100x leírták ezen az oldalon is, magyarul...

Személy szerint én is válaszoltam, vagy 5x ilyet.


"Külföldi egyetemek rendszere": ugye tudod, hogy nigériában teljesen más, mint mondjuk texasban? Pedig az is külföld. Ha meg specifikusan Angliát akartad, akkor miért nem azt írod?


Google a barátod.


(Elnézést a kioktatásért, de ennél a mondatnál: "nem kergetek túl nagy álmokat, kitűnő tanuló vagyok" kibuktam...

Pont ezzel a kérdéssel bizonyítod, hogy a kitűnőséghez marhára semmi köze az okosságnak... egy google search-et nem tudtál csinálni...)

2020. ápr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Már vagy száz ilyen kérdést megválaszoltam Angliával kapcsolatban jómagam is. Próbálj kulcsszavakra rákeresni.
2020. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1. válaszoló, köszönöm:)
2020. ápr. 12. 17:25
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem engedd el, nem neked való ez az egyetemesdi :)

Főleg nem Angliában.

2020. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazad van elengedem.
2020. ápr. 12. 20:50
 8/8 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!