Tanul valaki Hágában?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tervezem, hogy a második diplomámat Hollandiában szerzem meg. Ez még nem időszerű, de már szeretnék információkat gyűjteni róla, hogy mire lesz szükségem a jelentkezéshez. Ha valaki jár hollandiai egyetemre, esetleg Hágába, annak megköszönném, ha elmesélné, hogy neki hogy ment a jelentkezés.

2020. ápr. 12. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bár még várom, hogy visszajelezzen az egyetem, de én idén jelentkeztem a Leideni Egyetemre. A jelentkezéshez szükséges dolgok változóak, a szakon múlik az egyetemen belül is. A konkrét elvárásokat megtalálod az egyetem honlapján.

Nekem kellett a 4 megadott nyelvvizsga típus egyikén egy felsőfok angolból, az alapdiploma és a melléklet a kurzusokkal, egy CV, egy jelentkezési lap, 2 ajánlólevél és egy 500 szavas motivációs levél. + 100 euró jelentkezési díj.


A Hágai Egyetemre lehet nem kell ennyi minden, mert az egy szinttel alacsonyabb a helyi rendszerben. Talán azzal lehetne szemléltetni, hogy Leiden olyan, mint nálunk egy tudományegyetem, míg a hágai intézmény egy főiskola magyar szemmel. Ugyanúgy mesterdiplomát fogsz kapni a végén, de pl Hollandián belül megkülönböztetik a kettőt és alacsonyabb szintnek gondolják ezeket a "hogeschool"-okat. Ezt mindenképp vedd figyelembe az intézmény kiválasztásnál.

2020. máj. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez tök jó, köszi, hogy megosztottad ezeket az infókat. Sok sikert a felvételihez Neked! :)
2020. máj. 1. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!