Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha a jövőben külföldön szeretn...

Ha a jövőben külföldön szeretnék egyetemre menni, akkor gondot jelenthet, ha nem egy erős gimnáziumot végzek el?

Figyelt kérdés
Nem tudom mond-e nektek valamit, de példának fel tudom hozni, hogy TÁG helyett pl Medgyessyben tanulok (Debrecen).

2020. máj. 7. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem számít, hogy melyik gimit végzed el. Olyan is előfordulhat, hogy a legelitebb helyre jársz, de nem vesznek fel, meg olyan is, hogyba legnagyobb putri helyen tanulsz, de aztán felvesznek. Itt a lényegbrajtad van, hogy mennyire vagy szorgalmas, kitartó és tehetséges. Simán felvehetnek, ha küzdessz érte, de az biztos, hogy nem egyszerű egy külföldi egyetemre is bejutni bárhonnan. Sok sikert, és ne add fel!
2020. máj. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nekem csak az a gondom, hogy a gyengébb gimnázium nem kínál annyi lehetőséget. Az erősebben lehet majd 2 év elteltével IB tantárgyakat felvenni, laboratórium, klubok/szakkörök (a gyengébben is vannak, de sajnos nagyon kevés), programok, színvonalasabb oktatás.

2020. máj. 7. 21:09
 3/4 A kérdező kommentje:
Illetve az IB tantárgyak felvételével a GPA-t is növelni tudom.
2020. máj. 7. 21:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem hátrány de országtól is függ

Van ahol jobban nézik,van ahol semennyire

2020. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!