Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnék ápolónak vagy...

Hogyan tudnék ápolónak vagy szülésznőnek tanulni Angliában?

Figyelt kérdés

Egyszerűen foggalmam sincsen, hogyan fogjak neki. Amiket a neten olvastam ezek a Level 1, 2,3,...8 nekem kínai. Meg olyat is olvastam, hogy csak ha minimum 3 éve laksz Angliában, akkor kaphatsz diakhitelt, magyarul ha fogom magam és holnap kimegyek, akkor nem kapok. Viszont nem akarok 3 évet várni, mire elkezdhetem a tanulmányaim.. Saját zsebből még ha dolgozok kint, sem tudnám kifizetni azonnal a képzést.


Tudna valaki segíteni, hogyan működik ez az egész? Van aki mint tanult ápolónak vagy bármilyen egészségügyi területen?



2020. máj. 8. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős lefutotta. Végül idehaza végezte el, majd kint honosította.
2020. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hogy hogy lefutotta? Miért nem kint végezte el?
2020. máj. 8. 20:37
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Bemásolom ide egy korábbi válaszom:


"Level 3 az sokminden lehet. Lehet A-level is, ami talán az emelt érettséginek felel meg, de vannak level 3-as szakmák is mindenféle területről. Szakácson és a fodrászon át a informatikus, könyvelő fogászati asszisztensen minden. Ezek általában BTEC szakok. Ha olyan Level 3-as szakot végzel aminek van egyetemi párja, akkor felvesznek egyetemre arra a területre, tehát a Level 3 majdnem minden esetben de az érettségivel egyenlő.


A Level 5 előtt el kell végezni a Level 4-et. Ezeknek szintje 1 éves, vagy akár közvetlen level 5-re is lehet menni osztatlanra, az 2 éves. (Vagy egyből alapképzésre ami 3 éves)


Level 4 HnC - Egyetem első éve,

Level 5 HnD - Egyetem második éve,

Level 6 BSc/Ba - Harmadik év, alapképzés, diplomát ad

Level 7 MSc/Ma - 1 éves az alapképzés után, mesterképzés, mesterdiplomát ad

A szintek egymásra épülnek, tehát lépcsőzni kell."


Vagyis ha van egy érettségid, akkor a level 3 pipa. Egyetemen meg majd level 4-el kezdel.

Tudtommal csak a saját felhasználású maintenance loan-hoz kell kint élni 3 évet, de ha csak a tandíjra kell az a kb 9 ezer font, arra minden EU-s megkapja egyelőre.

2020. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem Angliában, hanem bárhol az EU területén kell élned 3 évig ahhoz, hogy diákhitelhez juss Angliában. Legalábbis jelenleg ez a szabály. Eszerint tehát jogosult vagy. Az idei jelentkezésről viszont már úgyis lekéstél, és sajnos nem tudni, hogy jövőre mi lesz a helyzet az EU-ból való kilépési tárgyalások lezárásával. A 2021 szeptemberében kezdődő képzésekre jövő januárig tudsz jelentkezni a www.ucas.com honlapon. A brit egyetemeken rengeteg a külföldi diák, nem fogsz tehát kilógni a sorból. Viszont az adott egyetem által előírt nemzetközi nyelvvizsgát le kell tenned a jelentkezés részeként, nem is szólva a középiskolai bizonyítványod és érettségid lefordíttatásáról, annak költségeivel együtt.


Arra számíts, hogy odakint rengeteg költséged lesz még akkor is, ha a tandíjat finanszírozzák neked, hiszen már egy kollégiumi férőhely is minimum havi 500 font körül kóstál, és napi 10 font alatt az étkezést nemigen fogod tudni megoldani. S persze mivel a diákhitelt vissza kell fizetned, amely csillagászati összeg lesz, a végén kint kell maradnod hosszú éveket, hogy esélyed legyen erre. Nem dönthetsz úgy, hogy a végén hazajössz. S az egészben az a gond, hogy az EU-ból való kilépés miatt nem biztos, hogy teljesen problémamentes lesz munkavállalási engedélyt kapnod. Diákként egyébként automatikusan jogod lesz heti 20 órát dolgoznod, ebből szűken lehet a megélhetést fedezni.


Lehet, hogy érdemes volna alaposan átgondolnod azt, hogy esetleg mégis inkább itthon végzed el a képzést. Persze megértelek, hogyha a költségek és kockázatok ismeretében is inkább kimész, hiszen még az átlagos brit egyetemek színvonala is igen magas, ezt saját tapasztalatommal is tanúsíthatom.

2020. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nalam az a necces pluszban, hogy teljesen egyedül vagyok, mindenféle anyagi és lelki támogatás nélkül. A családommal nem beszélek (hosszú sztori). Nem látszik úgy, hogy valaha is rendeződik a kapcsolatunk. Mindenki azt mondja, hagyjam őket és csak előre tekintsek.

Szeretném élni az életem és építkezni. Ezért is jött az ötlet, hogy kimenni Angliába, új közösség, új ingerek, más hangulat.. Talán könnyebb felejteni, talán megeddzene a külföldi élet és megpróbáltatások, talán megerosodnek és jó tapasztalat lenne. De az is ott van bennem, mi van ha ez az egész őrültség és felelőtlenség egyedül nekivagni egy ilyen nagy városnak és ami ilyen drága.. És hogy mi van, ha rosszabb állapotba jövök haza, mint ahogy kimentem. De közben bennem van a vágy, hogy probalgassam magam, a kihívás, a kalandvagy stb..


Szerintetek felelőtlenség nekivagni egyedül? Egyedül kint tanulni.. Senkit nem ismerve. Egyedül fizetni mindent. Lehet megőrultem. Lehet úgy kicsinalnam magam lelkileg, hogy osszeroppanok. Ilyen félelmeim vannak.

2020. máj. 8. 22:02
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#5: Szerintem ha lelkileg nem érzed magad teljesen stabilnak, akkor először kisebb fába vágd a fejszédet. Ugyanis ha kimész és pár hónap után összeomlasz, akkor jöhetsz haza, egy hatalmas adóssággal a válladon. Túl nagy a kockázat. Menj ki először mondjuk inkább dolgozni egy fél évre, mondjuk Írországba, ahol nem lesznek nyelvi akadályok és a munkavállalás sem korlátozott, csak hogy kipróbáld magad. Vagy ott a workaway.info, ahol külföldi munkalehetőségeket kaphatsz kosztért és kvártélyért a világ minden tájáról, általában családoknál (pl. farmereknél). Ha jól érzed magad egymagadban fél évig, akkor vágj csak bele az angliai egyetemi kalandba.
2020. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem is úgy gondoltam, hogy egybol egyetemre menni ott kint. Igazából kaptam egy ajánlatot, hogy menjek ki babysitterkedni, ez ilyen au pair program. Családnál laknek, szallasert és kajaert nem kellene fizetnem, illetve kapnék heti 100 font zsebpénzt. Ennek neki mernék vágni, mert biztonságban érezném magam. Nem csak úgy a "levegőben lognek" egy magam, hanem mégiscsak egy családnál. Ezt szívesen csinálnám úgy 1 évig. És emellett arra is van lehetőség néhány családnál, hogy beiratnak nyelviskolaba és azt is ők állják anyagilag. Bár ezt nem mindegyik család vállalja, de a barátnőm csinálta ezt kint és öt beirattak. Szóval igazából kezdésnek ez az út járható lenne, főleg, hogy ismeretség által kerülnek ki, és a barátnőm ismerősevel (aki leszervezi ezt az au pair dolgot a családokkal) fel is vettem a kapcsolatot. Azt mondta szeptember elején vegyük fel a kapcsolatot és segít a dologban, hogyan is juthatnek ki.

Szóval szerintem ez egy jó ötlet lenne. Gyakorolnam az angolom, ami később jól jön ha ott is akarok tanulni. Meg addig is szokom az új környezetet. Legrosszabb esetben, ha nem bírom megszokni, akkor 1 év után haza jövök egy jó angol tudással, tapasztalattal és némi megsporolt pénzzel.


Szóval kezdésnek ez a tervem. Ez már jobban hangzik nem?

2020. máj. 8. 23:42
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 "S persze mivel a diákhitelt vissza kell fizetned, amely csillagászati összeg lesz, a végén kint kell maradnod hosszú éveket, hogy esélyed legyen erre. Nem dönthetsz úgy, hogy a végén hazajössz"


Bocs, de ez így nagyon nagy marhaság. A mondatban csak az az igaz állítás, hogy magas a tandíj.

A diákhitel törlesztése úgy zajlik, hogy évente legalább 26 ezer fontot kell keresned, majd a 26 ezer feletti összeg 9%-át levonja a munkáltató. Kicsit számolgass utána, rájössz hogy filléres visszafizetésekről beszélünk. A legjobb benne, hogy ha nem keresel 26 ezer fontot legalább, vagy nincs munkád, akkor nem kell fizetni. Ilyen egyszerű. Nem fognak keresni, nem fognak zaklatni, hisz nem keresed meg a threshold-ot.

És tudod mi a mégjobb benne? 30 év után elévül. Bizony, a hitelt felvevők 90%-a még a 30 év letelte után sem fizette ki a teljes összeget. Megrokkanni, megzuhanni a diákhiteled törlesztése miatt teljesen lehetetlen.

De még mindig nincs vége, hisz bármerre mehetsz a világon. Nem kell Angliában laknod és dolgoznod a diákhitel törlesztése végett. Minden más országnak más a threshold-ja. Ha például egyetem után úgy döntesz, hogy visszajössz Magyarországra, akkor csak le kell jelentened a student finance-nak, hogy itt élsz és ha van már munkád, azt is, a kereseteddel.

Magyarországról akkor kell elkezdened törleszteni, ha évente 15 ezer fontot keresel legalább. 15 ezer font feletti összeg 9%-át kell majd fizetni.

Ez tudod mit jelent? Ha 500 ezer forintot keresel havonta, még akkor sem kell elkezdened törleszteni..

Majd ha havi 500 ezer forint felett keresel, majd annak a 9%-át kell csak. Megint szinte fillérekről beszélünk.


Ha a diákhitel és a magas összegek meg a visszafizetések eddig valaha is visszatartottak egy kicsit is, akkor most megnyugodhatsz.

Én általában azt szoktam mondani, hogy az angliai továbbtanulásnál a hitel magassága és a törlesztése miatt kell a legkevésbé aggódni, hisz teljesen biztonságos, még a hülyének is megéri..

Volt csoporttársam aki hiába megtehette mert lambóval járt, de ő is inkább a hitelt igényelte meg, mert minden téren jobban megéri.


Egyedül most csak az a kérdés, hogy a BREXIT miatt hogyan jár az EU-s állampolgároknak a diákhitel.

Egyébként a jelenlegi szabályok szerint, nem kell 3 évet itt élni, hogy megkapd a diákhitelt. Hisz rengetegen jelentkeznek magyar gimikből is közvetlen Angliába egyetemre. Ők mit csinálnának, várnának 21 éves korukig, hogy hitelt kapjanak, vagy mi?... Ezt nem is értem, hogy fordulhatott meg valaki fejében, azt hiszem fent valamelyik válaszban említette valaki ezt.

Több olyat is ismerek személyesen is, akik úgy igényelték, hogy nem volt 3 évi kinti tartózkodásuk.

2020. máj. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönöm szépen a segítségedet. Én is pontosabban utána fogok járni a dolgoknak. Most egy kicsit megnyugtattal a valaszoddal. Nekem is mondták paran a barátaim közül, hogy nagyon kedvező a diakhitel.. Igazából jó lenne egy magyarorszagi szervezettel vagy irodával beszélni, akik pontosan tudják, hogyan lehet bekerulni egy angliai egyetemre és mik a feltételek. Majd ennek is utána nézek.

Köszi szépen még egyszer :)

2020. máj. 9. 14:57
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem olvastam végig a válaszokat így lehet leírták egyszer, de mivel Angliában tanulok, így lehet érdekel az én véleményem is.

Google képkeresőbe beírod hogy uk level qualification equivalent és kihozza, hogy melyik minek felel meg. Magyarországon van az érettségimeg a szakma. Itt meg meg van A level, Btec, CACHE, Scottish b, Access, stb... Hogy egy kicsit egységes képet kapjon az ember, így ezeket szintekre bontják. Egyetemi jelentkezéshez level 3 kell ami az itteni A level. A magyar megfelelője egyetemenként eltérő. Gyengébb egyetemek a középfokü érettségit is elfogadják A levelnek, erősebbek meg csak az emelt szintűt. A level 4 az kicsit specifikus, az alapdiploma az level 5-nek felel meg, azaz level 3 után a level 5-re ugrasz. De mondom, keress rá képkeresőben, ott jól rendszerezve van.

A 3 év ittlét az sajnos kell. Bár a hitel az nem egyenértékű az ingyenességgel, viszont a legtöbb ember az életben nem fizeti vissza ezt a hitelt ami el is évül ugye, szóval az állam ezzel biztosítja, hogy főleg olyanok kapják akik az országban is maradnak utána. A midwifery képzés az egyik legnehezebb, nagy elhivatottságot igényel és több órán kell ott lenni mint a többi képzésnél. Szóval mellette nem fogsz tudni dolgozni.

Az én egyetemem egyébként ad £1000 minden diáknak évemte, illetve idén még pluszban kaptam £1200-at mert kitunő Btec szakmával jelentkeztem. Szóval lehetőség némi plusz pénzre lehet az egyetemen.

Szerintem végezd el otthon a képzést és honosítsd amikor kijössz.

2020. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!