Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi orvosi egyetem? Lehetséges?

Bécsi orvosi egyetem? Lehetséges?

Figyelt kérdés
10. évfolyamra járok most, 2 éve tanulok németet. Tudom, hogy még messze az érettségi, de már az egyetemen gondolkodtam, azon belül a bécsi orvosin. Ha most elkezdek intenzíven németet tanulni plusz az egyetem német előkészítőjére is jelentkezem, lenne esélyem elvégezni az egyetemet?

2020. máj. 12. 01:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha már most elkezdesz készülni rá keményen, akkor sikerülni fog.
2020. máj. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Persze, simán. De elég drága mulatság, nézz utána mennyi a tandíj külföldieknek. A megélhetés is drága. Annyival meg nem jobb szerintem, mint egy SOTE.
2020. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Nem riogatni akarlak, de én Ausztriában élek és a anyukám párjának a fia most fog másodjára próbálkozni az orvosin, elég kemény felvételi van.

De persze megpróbálhatod,ha nagyon szeretnéd és gondolom még német felsőfokú nyelvvizsga is kéne, vagy Goethe vagy ÖSD.

Meg valamennyi pénz is, mert itt sokkal drágább az élet, egy kollégium is sokkal drágább, mint otthon. A tandíjjal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, ezzel nem vagyok tisztában.

2020. máj. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Nem riogatni akarlak, de én Ausztriában élek és a anyukám párjának a fia most fog másodjára próbálkozni az orvosin, elég kemény felvételi van."


És szerinted a többi orvosira nem kemény a felvételi? Akik ott vannak, legtöbben nemhogy második próbálkozásra kerültek be, hanem sokadszorra. Szerintem a kérdező tökéletesen tisztában van vele, hogy mire vállalkozik. Ellenben az ismerősöddel, aki ezekszerint valami bölcsészkar-szintű dologra számított, ha egy kiesés így megviselte.

2020. máj. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ha komolyan veszed összejöhet, a kinti előkészítőévfolyamok valami brutálisan hatékonyak, az októberben három szót nyökögő srácból (kollégiumi szomszédom) egy év alatt kész szónokot faragtak, most be se lehet fogni a száját, pótolja hogy megérkezéskor beszélgetni se tudott XD
2020. máj. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as voltam és tudom, hogy máshol is van külföldön felvételi meg hogy az orvosi kemény, és minden jót kívánok a kérdezőnek, hogy próbálja meg, ha ez az álma, remélem sikerülni fog neki.

Az egyetem nyelvi centrumába én is jártam intenzív tanfolyamra, tényleg jó, persze ez tanártól is függ, de én csak jókat fogtam ki.

2020. máj. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kovátsdávid válasza:
nem
2020. jún. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A tandij pedig ha minden igaz akkor ingyenes eu allampolgaroknak, minimalis koltseg van csak
2022. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!