Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Marosvásárhelyi orvosi egyetem...

Marosvásárhelyi orvosi egyetemre jelentkezés mikor?

Figyelt kérdés
Nem találok rá semmi adatot, hogy lehetne.. ha fel is vesznek valakit, átjelentkezhet 1 vagy 2 év után egy magyar egyetemre és beszámítják ezt az 1-2 évét?

2020. máj. 16. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Az átjelentkezés nem egy egzakt dolog, amire lehet válaszolni, minden egyetem saját hatáskörében dönthet, mindenhol más szabályok vannak érvényben. Véleményem szerint külföldi felsőoktatási egyetemről való átjelentkezés nem lehetséges, hanem újra kell felvételizni.

Ha magyarul fogsz tanulni, akkor részletes, hitelesített tantárgy tematikákkal valamint leckekönyv másolattal van esélyed tárgyakat elfogadtatni attól függetlenül, hogy átvesznek-e vagy újrafelvételizel a későbbiekben.

2020. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Kezdhetnéd a tájékozódást az egyetem honlapján, amit ott nem találsz meg, azzal kapcsolatban vedd fel a kapcsolatot a tanulmányi osztállyal!

2. Úgy tudom, az itthoni egyetemek között 2. év végén a legesélyesebb az átvétel, gondolom, ez ebben az esetben sem lenne másképp. De abban a tudatban jelentkezz, hogy ott kell elvégezned az egészet, mert az átvételre semmi garancia nincs!

2020. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt lesznek majd infók, az előző évhez hasonlóan. Szerintem még nincs kitéve semmi, mert ők sem tudják, hogy mikor és hogy lesz. Még azt sem lehet tudni, hogy a vizsgáink online lesznek szóbelik vagy az egyetemen a megszokott írás.

Van egy felvételi könyv biológiából és egy kémiából. Az egyikből kell felvételizni.

2020. máj. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!