Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik olasz városba mennétek...

Melyik olasz városba mennétek Erasmussal az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Róma, Milánó, Siena, Nápoly, Catania, Trento, Verona, Salento, Teramo, Urbino


Én Róma és Siena közt vacilálok. Róma gyönyörű, még sosem voltam ott, egyedülálló varázsa van. Sienaban voltam már és csodálatos hely volt, Toszkána pedig olyan, mintha a második otthonom volna (hiába voltam ott csak egyszer). Ugyanakkor Siena kisebb jóval, mint Róma (bár nem tudom ez előny, vagy hátrány volna-e).


Nagyon északi városba nem szeretnék, ezért Trento kiesne, viszont Milánó sem vonz annyira, képek, videók alapján túl modernizálódik és én a történelmi Olaszországot szívesebben ismerném meg. Verona viszont nem rossz hely tudtommal.


Nápoly, Catania, Salento ugye délibb országok, ezek közül talán Nápoly az, ahova szívesebben mennék.

Illetve Teramo és Urbino két kisebb keleti, dél keleti város, itt annyira nem nagy a turista forgalom, ezeket emiatt zárnám inkább ki.


Ha lehetőségem volna, akkor Firenzét választanám, de nincs parnteregyetemi szerződés az egyetemünköm, szóval ez kiesik sajnos.

Ti mérlegelve melyik várost választanátok, melyiket biztosan nem és esetleg érvelnétek is mellettük?


Köszönöm előre is. :)



2020. máj. 18. 22:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy tavaszi félévben mennék és jogot hallgatnék.
2020. máj. 18. 22:45
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

A nővérem Firenzében és Genovában volt hosszabb-rövidebb ideig egyetemistaként, mindkettőt nagyon szerette.


Honnan tudod, hogy Rómának milyen a varázsa, ha nem voltál még ott?

2020. máj. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Róma valóban csodás város, de én személy szerint Nápolyt választanám. Viszont ne csak a várost vedd figyelembe, hanem nézd meg magukat az egyetemeket is! Illetve az árakat is érdemes összehasonlítani.
2020. máj. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is Róma és Nápoly között választanék, ha lehetőségem lenne rá. Amit biztosan kihúznék személy szerint, az Verona. Jártam már ott, és nem varázsolt el.
2020. máj. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az általad említett kettő közül egyik se rossz választás, de neked kell érezned, hogy inkább a nagyvárosi nyüzsire, vagy a családiasabb kisvárosra vágysz. Én mindent összevetve egyébként Rómát mondanám, hiszen annyi mindent lehet ott csinálni, hogy fél év alatt biztos egyszer se unatkoznál.
2020. jún. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Régi kérdés, végül hova mentél? És mi miatt oda?

Melyik egyetemen van ennyi partnerválaszték amúgy?

2022. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!