Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van esélyem bekerülni a...

Van esélyem bekerülni a HARVARD-ra, Magyarországról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Előre is kérek mindenkit aki csak lehurrogni jön, hogy legyen kedves, mert lehet, hogy számodra butaság de nekem ez az álmom.

Nyolcadikos vagyok, egy erős de átlagos gimnáziumba jelentkeztem. Van már nyelvvizsgám angolból és franciából és szeretném ezt még magasabb szintre fejleszteni. Kitűnő vagyok, és saját elképzeléseim vannak a jövővel kapcsolatban. (úgy tudom hogy a különös ambíciók fontosak). Az a kérdésem hogy van e esélyem bekerülni, ha a családom nem dús gazdag? (tudok az ösztöndíjról)



#Harvard #Yale #Külföldi taníttatás
2020. máj. 19. 15:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Van esélyed, de nem sok, sajnos. Ajánlom neked, hogy nézz youtube videókat arról, hogy milyen eredményekkel tudtak bekerülni emberek a Harvardra.

Viszont tényleg rettenetesen drága a Harvard, nem biztos, hogy megéri ekkora adóssággal kezdeni az életedet.

Legyél elhivatott és álmodozz nyugodtan, de szerintem jó lenne egy reálisabb, megvalósíthatóbb célt kitűzni magad elé (pl. egyetem Franciaországban vagy Skóciában, ezek anyagilag is sokkal kedvezőbbek)

2020. máj. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem kizárt, bár nem is valószínű.

Nagyon-nagyon jónak kell hozzá lenned, illetve az itthoni érettségi után szépen el kell menni, és letenni kinn a megfelelő különbözetit. Intézni a vízumot, és átmenni a nem akármilyen felvételin.

De kizártnak nem kizárt, hiszen volt és lesz is ilyenre példa azért.

2020. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ha ez az álmod akkor sikerülni is fog. Csak sose add fel.
2020. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Tudom hogy elképesztően sokat kell majd érte dolgoznom. Ha ez nem jönne össze akkor UCLA-n, Stanford-on, Yale-n vagy Franciaországban vagy Spanyolországban szeretnék tanulni. Szerintetek milyen tevékenységgel lehetne “pontot” szerezni? (utána olvastam de a legtöbb opció nem érhető el országunkban) Valamint milyennek kell lennie a SAT-nak hogy bekerülhessek?
2020. máj. 19. 16:46
 5/18 anonim ***** válasza:
34%

Épp ez az egyik fő gond, hogy a legtöbb dolog itthon nem is érhető el, vagy nem fogadják el. Tehát vagy egy évet előtte kinn kell lenned, hogy összeszedj mindent, ami kell.

Nem mondom, kiválasztottad az USA legnevesebb egyetemeit... Hajrá. :)


Nem tudom, milyen SAT kell, kis eséllyel találsz itt olyat, aki ért hozzá. De az angol biztos remekül megy, ha ilyen terveid vannak, és gondolom, hogy az egyetemek oldalán pontos információk vannak mindenről.

2020. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Miért pontoztatok le? Tán nem így van? Attól mert ti feladjátok az álmaitokat és semmi nem jön be nektek attól még nem lepontozni kell hanem tenni azért hogy sikerüljön ;) Kérdező neked is sikerülni fog bízzál benne, sok az irigy ember, ez a kérdés alatt is, de hidd el, és ne foglalkozz ezekkel az emberekkel csak visszahúznak téged.
2020. máj. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Én mondjuk pont, hogy felpontoztalak.
2020. máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%
Közeli csaladtagunk most végezte el ott a második évet bár ő a 11-12 gimnáziumot az USA -ban végezte el, pont azért , hogy nagyobb esélye legyen. A Harvardon szükség alapú támogatás van, ha felvesznek a családi jövedelem alapján annyi ösztöndíjat adnak amennyi szükséges. A Yale nem ennyire nagyvonalú a többi amerikairól nincs tapasztalatunk.Esely mindenkeppen van de azt gondolom, hogy itthonról azért még komolyabb eredmények kellenek, valószínű hogy nézik hogy melyik középiskolából jelentkeznek, bár erről biztos információt nem lehet tudni.
2020. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
78%

Szia!

Örülök, hogy ilyen ambiciózus fiatal vagy, azonban a Harvardra nem lehet csak úgy bejutni. Az ösztöndíj a legjobbaknak jár, akik bent vannak az emberiség legokosabb 0,0001 %-ban, ha te ide tartoznál, akkor simán nyertél volna már jó pár országos versenyt meg ilyeneket. Nem akarlak elkeseríteni, de arra szinte semmi esély, hogy te a Harvardon ösztöndíjt nyerj. Azonban ez óriási előny, hogy ennyire ambiciózus, ennek még a jövőben nagy hasznát fogod venni. Én azt javaslom, hogy pályázd meg inkább az itthoni egyetemek, ugyanis, ha külföldre mész nem kapsz állami támogatást, tehát félévenként több százezreket kell a szüleidnek perkálniuk a tandíjadra, illetve még a külföldi "élet" is legalább a duplája anyagilag.

2020. máj. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországról csak annak van esélye aki nemzetközi versenyeken helyezéseket ér el középiskolásként (értsd Fazekas, Apáczai, Radnóti stb) vagy annak aki IB-t tesz, de úgy tudom, hogy csak 7 gimnázium van az országban ahol ez lehetséges. A magyar érettségit magában lenézik külföldön sikerüljön bármilyen jól, csak noname egyetemek jöhetnek szóba. A nagyrésze akiknek ismerek akik Oxford meg Cambridge-re jártak mind az ottani középiskolai végzettséggel jutottak be. Azzal nem is tűnik akkora számnak, míg Mo-ról egyenest csak hatalmas kiváltság árán.
2020. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!