Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetemeken mit...

Külföldi egyetemeken mit kérnek MA-ra jelentkezéskor?

Figyelt kérdés

Főként a skandináv országokban, esetleg Hollandia, Németországban gondolkodom, szóval nem a Cambridge meg hasonlók a cél. De igazából más észak/nyugat-európai egyetem is szóba jöhet, először mindenképp még 1-2 évet dolgozni szeretnék.


Arra lennék kíváncsi, tanul(t)-e valaki valamerre a külföldön, és tudna-e írni róla egy kicsit. Mik voltak a felvételi követelmények? Milyen nyelvvizsga kellett hozzá, esetleg melyiket ajánlja? Felvételi elbeszélgetésen mi zajlott? Volt szakmai beszélgetés is? Az itthoni BA-ról hogy számítják a pontokat külföldre át? Ajánlja/nem ajánlja az adott országot, egyetemet? Stb, igazából minden tapasztalatnak, véleménynek örülnék, ha még gazdasági irány, pláne! :)


Ha iránymutatáshoz ez segít, nemzetközi gazdálkodáson végzek idén, tanultam 1 évet északon, nagyon tetszik az oktatási kultúrájuk, ezért is vágyom főként oda. Valamennyit elmakogok svédül és finnül, idővel nyilván jobb lesz, de lehetőség szerint angolul végezném a tanulmányokat majd.


Köszönöm szépen! :)



2020. máj. 27. 23:02
 1/4 MLGuy ***** válasza:
99%
Diplomát és transscriptet (tanegységlistát) angolul vagy hiteles szakfordításban. Motivációs levelet angolul, 2 ajánlást egyetemi professzoroktól vagy munkahelyi főnöktől, illetve TOEFL vagy hasonló nyelvvizsgát, ha az alapképzésedet nem angol nyelven szerezted.
2020. máj. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországról tudnék infókat mondani. Egyetemtől/főiskolától függ, hogy milyen nyelvvizsgát fogadnak el, általában ez közzé is van téve az oldalukon. Én TestDaF nyelvvizsgát tettem, aminek különböző részeire kapsz értékelést (3,4,5 szint), úgy tudom, hogy a humán tárgyaknál vagy jogin jobb eredményt kérnek, de ez függ az választott felsőoktatási intézménytől. A jegyek átszámításához a Bayerische Formel-t használják (beírod a google-ba és megkapod a kis táblázatot). Vannak angol képzések is, bár nem tudom, hogy BA képzések vannak-e, MA képzések szerintem biztos vannak. Ennek is utána kellene nézni, hogy van-e ilyen lehetőség. Azt viszont nem tudom, hogy angol nyelvű képzéseknél kérnek-e német nyelvtudást. Németországban ingyenesen tanulhatsz, Hollandiában fizetni kell, de valami nevetséges összeg, szóval az sem rossz :) Ismerősöm oda megy, TOEFL vizsgát tett le
2020. máj. 28. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, bocs, nem láttam, hogy MA érdekel :’D
2020. máj. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem most vettek fel a hetekben egy holland egyetemre MSc-re. Pontszámítás nincs, full szubjektív a felvételi. Kellett egy kb 500 szavas motivációs levél, 2 ajánlólevél, egy CV, nyelvvizsgából TOEFL, IELTS vagy Cambridge, meg ugye az angol nyelvű oklevelet és a transcriptet kellett feltölteni. Interjú nem volt, az csak a research masternél van ezen a szakon, de én sima mesterre jelentkeztem. A tandíj évente kb 2070 euró.
2020. máj. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!