Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Spanyolországban végezni az...

Spanyolországban végezni az állatorvosit?

Figyelt kérdés
Nagy álmom lenne Spanyolországban állatorvosként dolgozni és ott is végezni el az egyetemet. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mennyire reális, elérhető ez az álom? Most leszek végzős és jó lenne kint elvégezni az egész képzést. Gondoltam az ösztöndíjra is, de úgy tudom azokat elég nehéz megszerezni(hátrányos helyzetűnek kell lenni és/vagy hiperokosnak), ezért úgy gondoltam, hogy még az egyetem előtt (úgy, hogy már felvettek,vagy nem) kint dolgoznék 1 évet, hogy legyen némi pénzem az egyetemre és a nyelvtudásomat is fejlesszem. 3 éve tanulok spanyolul a gimiben (nem valami jó tanártól :( ) és úgy gondolom, hogy ha nagyon teperek meg lehet egy B2-es nyelvvizsga. Vélemények?

2020. jún. 10. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha ott szeretnél tanulni, akkor már ahhoz jobb nyelvtudásra lesz szükséged, szóval egyből semmiképp se tudnál középiskola után. Egy magabiztos felsőfok szerintem eléggé minimum. Ha ott akarsz majd utána dolgozni, akkor szerinten mindenképp előnyödre fog szolgálni egy helyi diploma.

Annak viszont nézz utána, hogy konkrétan mekkora kereset alatt számít valaki hátrányos helyzetűnek. Én is most megyek külföldre, és bár a családom itthoni mércével középosztályba tartozik, a gazdasági erőkülönbség és a rossz árfolyam mellett a holland mércével csórónak számítok és jogosult vagyok a támogatásokra.

2020. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kezdeni*
2020. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges én jártam ott egyetemre viszont nem mondanám,hogy a legjobb ország

Valamivel jobban fizet de elég nagy a munkanélküliség és mivel nekik sincs munkájuk nagyon nem látják szívesen a külföldi munkavállalókat


Ha mindenképp külföldre akarsz menni szerintem Spanyolország most per pillanat nagyon nem a legjobb megoldás,mondom úgy,hogy ott jártam suliba meg ott laktunk meg a fél családom odavalósi :D

2020. jún. 16. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 VetDr ***** válasza:
100%
Szerintem fordítsd meg a sorrendet: végezd el itthon, a saját anyanyelveden az állatorvosit, mert még így is, magyar nyelven sem lesz egyszerű, nem hogy még egy idegennyelven. Az EU-ban elfogadják a magyar állatorvosi diplomát, szóval így Spanyolországban is. Szerintem, feleslegesen ne "kínozd" magad, hogy másik nyelven tanulod az egyik legnehezebb szakot. De a döntés a Tiéd.
2020. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 VetDr ***** válasza:
100%

#4-es vagyok.


Szóval szerintem diplomázz le itthon állatorvosnak, és közben (vagy előtte még) csináld meg B2-re a spanyolt, majd ha kezedben a diploma, irány Spanyolország, kezedben egy flamenco gitárral. :))

2020. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha mindenképpen külföld akkor egy osztrák egyetemmel már jobban járnál mivel Ausztria az kb az egész EU-ban olyan,hogy huha

Spanyol állami egyetemek a magyaroknál is gyengébbek,a magánegyetemek pedig sok pénzbe kerülnek

Tényleg csak segítő szándékból írom

2020. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szerintem nem feltétlenül szükséges mindent ott végezni, ha elég ügyes vagy akkor Gyakorlatra is mehetsz ott valamelyik egyetemi klinikára.
2020. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!