Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmuson a főiskolai diákok...

Erasmuson a főiskolai diákok családnál szállnak meg?

Figyelt kérdés
Minden egyes diák más családnál

2020. jún. 13. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább kolikban :) vagy persze albi ha meg tudják fizetni.
2020. jún. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Erasmuson magadnak kell szállást találnod, az pedig többnyire rajtad múlik, hogy mit és hol.
2020. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Erastmusos ismerőseim mind koliban laktak.
2020. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hova mész, milyen helyet találsz.

Neked kell intézned mindent igazából, szóval majd meglátod, hogy mi éri meg legjobban. Néhány országban nincs is olyan koli rendszer mint Magyarországon, olyankor érdemes szobt keresni és a lakást másokkal megosztnai.

Van akik úgy teszik fel a szabad szobájukat, hogy egy család mellé költözhetsz be. Erről hallottam sikesztorikat és rémtörténeteket is. Ha pl. bulizósabb típus vagy, én nem mennék családhoz. Egyrészt mert zavarhatja őket - főleg ha kisgyerek is van ott- hogy te hajnalban félrészegen hazatámolyogsz, másrészt pedig kifoghatsz eléggé szigorú családot aki konkrétan nem enged be ha az általuk megszabott kijárási tilalom után mennél haza (igen, ilyenbe belefutott ismerősöm).

2020. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Norvégiában és Finnországban tanultam egy-egy félévet Erasmuson, mindkét alkalommal az iskola biztosított apartmanokat. Egyedül voltam egy szobában, viszont Norvégiában a fürdőszobán ketten és a konyhán heten osztoztunk, míg Finnországban egy ilyen apartmanban összesen ketten laktunk, így a konyha és a fürdőszoba használata is kényelmesebb volt.

De olyat is hallottam az ismerőseimtől, hogy ők más országokban négyen-öten-hatan osztoztak egy szobán, kollégiumban. Ország, város és egyetem függő, hogy biztosítanak-e szállást, és ha igen, milyet. Egyik ismerősömnek Németországban pl. egyáltalán nem segített a kinti egyetem, nem volt kollégium sem biztosítva a cserediákoknak, ő albérletbe kellett, hogy menjen.

2020. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És olyat nem lehetett kérvényezni, hogy családhoz kerülj?
2020. jún. 15. 15:00
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem
2020. jún. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok olyanról - legalábbis ahol én voltam -, hogy lehetett volna családoknál lenni. Középiskolás csereprogramokon laktak nálunk a diákok családoknál, de azok csak 1-4 hetes kintlétek voltak.

És a bulik, társaság miatt szerintem jobb is a többi hallgatóval együtt lakni.


Viszont, ha már nincs ilyen helyieknél lakhatás dolog, egy tipp: nálunk volt egy Find a Finnish friend nevű program, amire aki jelentkezett, kapott maga mellé egy finn barátot vagy családot, akik meghívhattak magukhoz meg mindenféle programot csinálhattunk velük. Ha ilyesmi lehetőséget látsz (nem tudom, más országokban is van-e ilyen), mindenképpen ajánlom hogy nevezz be rá, meg lehet ismerkedni a helyiekkel és kicsit az "ő világukat élni". :D

2020. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!