Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen külföldi oktatási...

Milyen külföldi oktatási rendszereket ismertek?

Figyelt kérdés

Bármilyen ország oktatási rendszere érdekel.

Légyszi,azt írjátok le hogy hogy van az értékelés/osztályzás és általában milyen tantárgyak vannak (pl.:kemia,biológia, történelem,informatika stb.)


Köszi!



2020. jún. 17. 10:38
 1/3 anonim válasza:

Németbe lakom és itt le van írva hogy itt hány fajta iskola van (legalábbis Baden-Württembergen) [link]

a tantárgyak ugye attól függnek, hogy melyik típusú iskolába mész, szóval beírod googleba hogy pl Grundschule Fächer és ott kiírja. Egy iskola lehet több fajta is pl ahova én jártam ott volt Grundschule/Hauptschule, Werkrealschule és Gemeinschaftsschule is. Utána pedig egy másik iskolába mentem ami egy Berufsfachschule volt de ugyan ott volt Berufskolleg I és II valamint Berufsgymnasium is.Az itteni rendszert nehéz szinte lehetetlen összehasonlítani a magyarral ezért pontosan tantárgyakat se lehet mondani. Valamint attól is függ, hogy melyik Bundeslandba élsz. :/ Ha esetleg tudnàl mondani, hogy hanyadik osztálytól érdekel TALÁN tudok segíteni, de azt is csak akkor ha Baden-Württemberg tartománya érdekel.

Remélem a link segít kicsit, mert ez a téma nagyon nehéz elmagyarázni így bármilyen infó nélkül :/

2020. jún. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

7.osztálytól érdekelne.

2020. jún. 24. 15:15
 3/3 anonim válasza:
Én is akkor jöttem ki és engem egy werkrealschuléba osztottak be, de lehet realschuléba vagy gimibe is menni. Utána pedig már tőletek függ hogy esetleg szakiranyt vagy csak általánosan menjetek tovább :)
2020. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!