Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Át tudok jelentkezni külföldi...

Át tudok jelentkezni külföldi egyetemre, ha itthon már csak 2-3 félévem van hátra a szakomból?

Figyelt kérdés
Nagyon jó lett volna alapból külföldre jelentkezni, de sajnos a legtöbb helyen drága az oktatás és nem fért bele a költségvetésbe. Úgy alakult, hogy sikerül kimennem egy évre dolgozni Angliába és könnyebben össze tudnám hozni a tandíj árát. Van esélyem arra, hogy utána ott átvegyenek és be tudjam fejezni a diplomámat? Ez igazából teoretikus kérdés, csak hátha valaki már csinált hasonlót.

2020. jún. 21. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Külföldre nem vesznek át magyar egyetemről, de még csak a magyarul teljesített tárgyaidat sem tudod elfogadtatni. Teljesen más képzés a kettő, hiába ugyanazon a szakon tanulnál. Újra kell kezdened az egészet.

Egyébként a brit egyetemek mocskosul drágák, 4millió fortint/évtől kezdődnek, amire rájön a lakhatás és egyéb költségek.

2020. jún. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ez érdekelt, mert én is így láttam, de hátha valakinek sikerült már.


Elég drága, de a fizetés is jobb mellé, ha dolgozik az ember közben.

2020. jún. 21. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy jobbak a fizetések, de a sima gyakornoki munkából nem fogod tudni a tandíjadat fedezni, valamint a lehetőségeid is nagyon beszűkülnek, ha más, szaktól független helyen szeretnél elhelyezkedni, ahol támogatják a tanulmányaidat és egyéni órarendben dolgoznál.

Véleményem szerint sokkal jobban jársz, ha itthon elvégzed az egyetemet és már a meglévő papíroddal mész ki a kezedben. Egyrészt, nincs akkora különbség (persze végzettségtől függ), másrészt nem döntesz a nyakadba hitelt a következő 10-15 évre.

2020. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menj ki mesterre inkább. Egyébként most a Brexit miatt nagyon nem tudja senki hogy mi lesz ami biztos hogy 2020/21 es jelentkezésnél marad minden, meg rebesgetik a pont rendszert. Én ilyen bizonytalanságban ha lehetne is hogy át vesznek se kockáztatnám hogy esetleg addigra mások lesznek a szabályok. Inkább jobb megvárni hogy mi lesz, elvégezni az alap képzést aztán kijönni a mesterre ami általában drágább mint az alap de 1-2 év és az egyetemek flexibilisek a fizetéssel főleg ha saját magadnak finanszírozod.
2020. jún. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!