Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Romániában hogyan készültök...

Romániában hogyan készültök az érettségire?

Figyelt kérdés
Valaki tudna ajánlani tippeket,technikákat,oldalakat ahol meg lehet találni a teszteket,akár magyarul is?Mit javasoltok?Mikor érdemes elkezdeni és hogyan?Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 22. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Idei minta tételek javítókulccsal:


[link]


[link]


A többi kérdésre meg akkor tudok válaszolni, ha kicsit több infót tudok rólad. Tudsz-e románul? A I-es tételt értenéd-e? Érvelést tudsz írni? Mert ha nem, akkor be kell magoljad az összes III- ast (mondjuk az sose árt...) Sablonom egy csomó van, ha gondolod elküldhetem.


A magyar ha nem pedás vagy, akkor könnyű. Csak kell ismerni a III-ashoz a műveket. + pár egyéb kicsiség.


A matek attól függ, hogy milyen (techic, peda, természettudományok, matek-infó)


Történelemből nem tudom hogy van.


A biosz is viszonylag könnyű. Ismétlődnek a kérdések. Van karikázós, igaz/hamis feladat (ahol mindig 2 hamis, 1 igaz), stb.


A többit szintén nem tudom.



Amúgy én ma írtam meg a románt.

2020. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es mit jelent, hogy "pedás"? Nálunk a suliban is két szinte tanulták a magyart és románt - könnyebb szinten a reálosok és nehezebben a társadalomtudomány osztályosok -, de mindig úgy mondták, hogy nem olyan nagy a különbség. Nem is tudtam, hogy 3. nehézségi szintű van.
2020. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Természettudományon vagyok
2020. jún. 22. 13:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2


A pedás a "Profilul pedagogic", másnéven a tanítóképzős tétel vagy a humán tétel. (Filiera teoretică – Profilul umanist; Filiera vocațională – Profilul pedagogic)


A magyar/románnál az a tétel a nehezebb. A mateknál meg a 2. legkönyebb.


Minden kicsiség számít. Elvileg az is kicsiség lenne, ha a szerző mellett írná, hogy miket írt, de mégis sokat számít. A mai tételben pl csak annyit írt, hogy "comedii", mert csak egyet tenulunk, az O scrisoare pierdută-t, de nálunk az egyik B-s mégis a Ion-t írta.



#Kérdező


Én is. :) Érettségi után elér-e a többi tipp? Ha szombatig nem írok, írj privátot. Amúgy a választottad mi? (biosz/infó/kémia/fizika) Meg hányadikos vagy? Csak mert 9.-ben a matektanárnőnk már nyomta le a torkunkon a tételeket. :D

2020. jún. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
* tanultunk, nem tenulunk... Még mindig nem nyugodtam le...
2020. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Kis pontosításként, mert szerintem a kérdezőre is ez vonatkozik:

a pedás osztályból (ahogy a 4-es válaszból leszűrtem) kell matek érettségit tenni, ez az úgynevezett M2-es matek, én is ilyet raktam a reál-természettudomány osztályból.

Azonban a természettudomány osztályban az én sulimban nem is volt lehetőség matek érettségit tenni, így az kicsit pontatlan, hogy innen (is) a 2. legkönnyebb a matek.

Valamint szintén nálunk a társis osztályból nem lehetett az általad, zárójelben felsorolt érettségik közül választani, hiszen a társisok ezeket 11-től nem is választhatják. Így maradnak a humán tantárgyak, mint a földrajz, logika, pszicho, filológia stb. (az egész listát nem tudom, mert nem voltam humános, de biosz és társait 100% nem lehet rakni).

Így a felállás:

magyar és román (kicsit emeltebb szinten), töri és + 1 választott azok közül, amiket én is írtam.

Szerintem a pedás válaszoló tud segíteni neked, kérdező, csak gondoltam tisztázásképp leírom, hogy a pedának és társinak közel sem ugyanaz a követelménye.

(2-es voltam)

2020. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6


De megírta, hogy természettudományokon van. Ott meg a földrajz s a hasonlók nem válaszhatóak.


Matek érettségi 4 féle van:

-mate-info (matek-infós) ez halál...

-şt-nat (természettudományok) ez van nekem, s ez lesz a kérdezőnek is

-pedagogic (tanítóképzős) ez könnyebb

-tehnologic (technik) ez a legkönyebb


[link]


Te mikor végeztél, hogy természettudomány osztályban nem volt lehetőség matek érettségit tenni? Csak mert az kötelező nekünk. A másik opció a történelem lenne, de abból nem lehet a mi osztályunkban. (Meg különben is heti 1 órával hova akarnánk érettségizni belőle...)

A legkönnyebbet meg nem magára a matekra, hanem a pedás matekra értettem.


Amúgy infót csak 2 évig tanultunk, de mégis érettségizhetünk belőle, így a romániai oktatási rendszerben logikát ne keress...


(1,4,5-ös voltam)

2020. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Oh, akkor nem szóltam, én a társadalomosztályokra vonatkozókat írtam le. :))

De ha a kérdező bio-kémián van, akkor igen, matek (m2), magyar, román + egy természettud. tantárgy.

2020. jún. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Magyar: (de nekünk nem kell minden abból ami a magyarországiaknak kell)


[link]



Pár román esszé:


[link]



Aztán ha lesz időm, még írok. Bár könyebb dolgom lenne, ha lennének konkrét kérdéseid...

2020. jún. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!