Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az Egyesült Királyságban hol...

Az Egyesült Királyságban hol és mit érdemes dolgozni, végzettség nélkül, levelező vagy annak megfelelő tagozatos egyetemistaként?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok kint egyetemen... De annak a menetét már nagyjából tudom, hogy hogy lehet kijutni, bejutni az egyetemekre, illetve a lakcím szerzése sem probléma...

Az érdekelne, hogy a munkavállalásra mindenféle tapasztalat és szakirányú végzettség nélkül, milyen esélyek vannak. Tudnátok erről mesélni?



2020. jún. 28. 09:28
 1/5 A kérdező kommentje:

Meg persze egyáltalán mire van lehetőség...

Sejtem, hogy nehéz helyzet így munkát találni, ha egyáltalán lehet.

2020. jún. 28. 09:33
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

A legtöbb egyetemista Angliában saját tapasztalataim szerint árufeltöltő vagy pénztáros nagy láncüzleteknél. Tesco, Asda, Morrisons, Coral stb. Utána jönnek az éttermi munkák, diszpécser vagy konyhai kisegítő, vagy szülők vállalkozásánál besegít. Csoporttársaim is ilyen munkakörökben dolgoznak/tak általában. A legtöbben a szak második-harmadik évéig nem azon a területen dolgoznak amit tanulnak, sőt, sokan csak végzés után váltanak arra.


Szóval lehetőséged szerintem lesz bőven. Ha mindenképp azon a területen akarsz elhelyezkedni amit tanulni fogsz, az nehézkes lesz, de függ a szaktól is.

2020. jún. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem kell, hogy a szakhoz kapcsolódjon, csak arra kell a munka hogy legyen mit enni, amíg nem végzem el a szakot...

De ha úgy megyek ki, hogy azelőtt még nem dolgoztam sehol, itthon sem, akkor ott fel fognak venni, mondjuk Tescóba árufeltőltőnek?

Csak angolul beszélek, az anyanyelvemen túl.

2020. jún. 28. 10:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azokra a helyekre amiket említettem (+gyárak), nem hiszem hogy lennének végzettséghez köthető követelmények.
2020. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

A nagy városokban annyi az ember, hogy sokan végzettséggel se találnak munkát. Közepesen nagy városokban már lehet munkát találni, inkább az ilyen egyszerűbb feladatokra:

Gyorséttermeknél, áruházakban és hasonlók.

2020. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!