Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék Magyarországon...

Szeretnék Magyarországon gimibe járni. Mit csináljak? Nagyon magam alatt vagyok.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elkeserédesemben írom most ki ide ezt a kérdést mert nagyon nagyon szomorú vagyok. Röviden: A szüleim elváltak, anya nevel engem de mivel sajnos itthon nemtudtunk megélni, kiköltöztünk Németországba és az általános suli felső tagozatát is Németországban fejeztem be. Most ugye mindjárt sulikezdés van a magyaroknak, nekem csak szeptember 8-án kezdődik kint a suli. Jelenleg itthon vagyunk látogatóba 2 hétre és az az elkeseredetség ami mindig is bennem volt mióta kiköltöztünk, azt most mégjobban érzem. Most idén kezdődik minden osztálytársamnak a gimis korszaka és minden izgalmas dolog az életében. De nekem. Mindig vissza kell utaznom a külföldi suliba és úgy tenni mintha láthatatlan lennék. Hiába beszélem nagyon jól a nyelvet, mégsem tudom sajnos a teljes személyiségemet átadni a németeknek. Annyira fáj hogy a többieknek most kezdődik életük egyik legjobb szakasza, nekem pedig kint kell lennem és hajtani azért hogy elismerjenek. Rossz volt hallani az elmúlt napokban ahogy a barátaim a gimi előtti táborokról beszélnek és tervezgetnek. Rossz volt nézni ahogy bevásárolnak a tanévkezdésre. Rossz volt azzal a tudattal hazajönni hogy én nem lehetek olyan szerencsés hogy itthon kezdjem el a gimit. Már egészen kicsi krormtól ezdve a gimit vártam a legjobban.....de úgy néz ki hogy nekem másik életet szánt a sors. Anyával ezt nemtudom megbeszélni mert mindig azt hajtogatja hogy ezt már milliószor megbeszéltük. Én egyáltalán nem érzem úgy hogy megbeszéltük volna a dolgokat. Egyetlen egy barátnőm van kint de még vele sem érzem magam teljesen boldognak. Teljesen magányosnak érzem magam. Ráadásul most sokkal kevesebbszer foguk tudni hazajönni Magyarországra, mert a német suliba nem akarunk balhét azért hogy suliidőbe hazajövünk. Nagyon szomorú vagyok emiatt, sokszor sírok éjszakánként és van hogy egy napig nem eszek meg semmit. Anyának nem mutatom ki hogy mennyire felemészt a dolog, mert nem szeretnék konfliktust. Ti mitcsinálnátok a helyemben? Bármilyen választ elfogadok.

2020. aug. 24. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Hidd el nem vesztesz sokat

Szerintem pl kimondottan a gimi a legrosszabb időszaka az életnek :D

2020. aug. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én inkább az egyetemet mondanám legrosszabb időszaknak az életben :D A legelejétől a végéig csak szívás és idegeskedés :)


De beszéljünk a kérdező problémájáról is. Igazából itt a barátok hiánya az ami igazán bánt téged nem az hogy magyar vagy német gimibe jársz-e. Nem tudom hogy ott kint németbe milyen lesz az osztályod, elfogadók-e vagy inkább nem is foglalkoznak veled de egy próbát megér szerintem hogy kitapasztalod ezeket. Ami fontos hogy ő nekik is új lesz a gimis élet nem csak neked. Új barátokat szerintem simán tudsz találni ott is.

2020. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nézd, ha négy éve csak a hátrahagyott emberek után sírsz, és kozben senki hozzád se szól kint, akkor nem csak ők a hibásak már bocsi... mert akkor ezek szerint képes vagy barátkozni, csak kint nincs hozzá kedved, inkább depizel, hogy neked milyen szr, és akkor tényleg szr lesz a végén.

anyád meg inkább ne zaklasd, gondol inkább bele, ő mennyivel tobb mindent hagyott hátra, csak hogy neked rendes életet biztosíthasson, te meg csak nyavítasz, hogy anyuciiii, haza akarok menniiii... mégis miért? mert cseszel hozzászólni az emberekhez és beileszkedni, mert sokkal knnyebb lenne neked, ha visszakoltoznétek, aztán te haverozhatnál, anyád meg szakadon bele hogy megpróbál elnevelni, ugye?

2020. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 3-as! Nehogy azt hidd hogy nem gondoltam bele hogy anyának milyen nehéz! Többek között ezért sem hozom fel neki a témát mert nem akarom ezzel terhelni!És mielőtt azt hinnéd hogy egy tök introvertált csaj vagyok, elmondanám hogy barátkozok és van is néhány barátom de mindig amikor hazajövök és a barátaim a saját vagy éppen közös élményeikről beszélgetnek, azt érzem hogy felesleges vagyok. Bár nemtudom hogy mennyi idős vagy, de kötve hiszem hogy neked annyira könnyen menne a barátkozás itt külföldön. Kötve hiszem hogy neked nem hiányoznának a MAGYAR barátaid, mert egy szót sem értesz abból amit mondanak. Kötve hiszem hogy te nem éreznéd magad lestrapálva azért mert próbálsz megfelelni a sulinak és minden egyes nap 3-4 órákat tanulsz csak egy nyamvatt röbdogára/ felelésre, miközben a többieknek csak egy másfél óra az egész!Nem hiszem hogy te nem állnál ahhoz hektikusan hogy teljesítened kell egy elvárt szinted különben kirugnak a francba, és teperned kell hogy ne menjél egy olyan iskolába ahova olyanok járnak akiknek az átlaga éppen megüti a kettes átlagot! És végül kötve hiszem hogy te nem éreznéd magad amiatt szarul mert eltanácsoltak a gimiből azért mert egyzserűen nem tudtad tartani a lépést a többi némettel ellentétben, és emiatt át kellett menned egy másik suliba ahhol már vannak ismerőseid az általánosból és azoknak se győzől hazudni hogy fedd a valóságot történtekről! A kérdésemben nem írtam le az egész történetemet, de állítom hogy velem ezalatt az 5 év alatt történt annyi dolog ami mással 10 év alatt történik! Ezt most nem azért írtam le hogy sajnáltassam magamat, szimplán csak egy kis jó tanácsra és egy minimális megértésre volt szükségem. Még egyszer leírom hogy nem sajnáltatásból írtam ezt a kommentet, csak szeretném hogy egy kicsit a dolgok mögé is lássál és ne csak azt nézd hogy nyavalygok és rinyálok.
2020. aug. 30. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!