Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magas színtű angol nyelvtanulá...

Magas színtű angol nyelvtanulás. Tippek?

Figyelt kérdés

Régóta álmom, hogy Nagy Britanniában éljek. Még öt évem van az egyetemig, és amennyiben lehetséges, szeretném ott elkezdeni. A tanulmányaim miatt nem aggódok, csakis a nyelv miatt. Három éve tanulom az angolt a suliban és valahol az A2-B1 között vagyok. Nos, az egyetemhez egy C1-es kéne.

A tanterv alapján, a gimi végére egy B2-es szintet kène elérnünk.

Picit aggódom, mert én inkább a reál tantárgyakból vagyok jó. (Az angolban inkább a nyelvtan megy, a szókincsem nem valami jó).


A kérdés tehát az, hogyan lehet önerőből jól megtanulni angolul. A duolingot (és társait) nem különösen kedvelem, mert tapasztalat alapján, hamar elmegy a motiváció.


Tudom, hogy van Brexit (mármint Britannia több részén), de reménykedni csak lehet?



2020. szept. 20. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Remény mindig van, de az áraknak azért nézz utána...
2020. szept. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ott elkezdeni, az úgy megy, hogy kinézed az egyetemet, és a honlapjukon megnézed, hogy ideges idegeneknek mit kell produkálni nyelvvizsgában ahhoz, hogy felvegyék. Ez ott többnyire egy megfelelő pontszámos IELTS lesz, vagy a Cambridge vizsgából a kettő közül az egyik, CAE vagy CPE. Az IELTS (azzal a pontszámmal, ami kell, lásd alább) és a CAE az nagyjából belőhető a C1 környékére, a CPE az C2 szint.



Nézzük az IELTS honlapon a ki fogadja el táblázatban a London és egyetem szavak alalpján:

[link]

Látható, hogy a 6-6,5 pont az általános, bár van 5 és 7 is. Namost, pont meg vagyok lőve, mert van háromféle rajzom, és mindhárom másképp lövi be az IELTS-t:

A változat a 6,5 pont az még a B2 szint teteje

B változat a 6,5 pont az már a C1 alja

C változat a 6,5 pont az a B2 teteje és a C1 alja


Ennek fényében kezd el a felkészülést. Ha B1 szinten vagy, akkor egy év múlva leteheted a B2-t, és utána kiterjesztheted az olvasottságodat, hogy majd vidáman tedd le a szükséges nyelvvizsgát. Természetesen minden nyelvi jelenségnek, ami nem világos, utánanézve. Egy évvel a szükséges időpont előtt meg elkezdheted a célzott felkészülést a nyelvvizsgára, a neten meg másutt rengeted gyakorló vizsgateszt van, amelyekből képet lehet alkotni az adott nyelvvizsga kívánalmairól.

2020. szept. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#3


Elvileg a C opció a helyes, azaz az a 6,5 átmenet a B2-C1 között.

2020. szept. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
86%
Ha a szókincsedet akarod fejleszteni akkor nézz filmeket/sorozatokat angolul, angol felirattal.
2020. szept. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!