Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Pszichológia mesterképzésen...

Pszichológia mesterképzésen lehet Erasmusra menni?

Figyelt kérdés
Az ELTÉn szeretném csinálni a pszichológia mestert, és nagyon szeretnék külföldön is tanulni. Ha van ilyen lehetőség, milyen országokba lehet menni? Nem csak az Elte érdekel ilyen szempontból, Károlyi, SzTE, Pázmány. Sajnos az alapképzés során nincs lehetőségem Erasmusra menni.

2020. szept. 22. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Haha sok sikert. Egyrészt covid miatt ha online lesznek óràid végülis nem sok értelme van kimenni. Én elte pszichoról mentem volna Erasmusra végül kimentem rendes mesterképzésre mert az egyetem koordinàtorai jól elcseszték és épp azt nem egyeztették az egyetemmel hogy nem akarnék pszichológia alapszakos tàrgyakat újrahalgatni mesterfokon. Uh önköltségen inkàbb elvégzetem azt a mesterszakot amire erasmussal mentem volna.
2020. szept. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt az Erasmus koordinàtoroktól lehet megkérdezni
2020. szept. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát őszintén szólva nem igazán értem, hogy az első válaszoló miről beszél. Nálunk ez úgy működött, hogy volt egy lista az egyetem Erasmus központjának honlapján, hogy milyen tudományterületről melyik külföldi egyetemekre lehet pályázni.

Aztán ha sikeres volt a pályázatod, akkor az egyetem nominált a fogadó egyetemre, ahonnan felvették veled a kapcsolatot, majd be kellett adni a jelentkezést. Ekkor kellett kiválasztani a tárgyakat a fogadó intézmény által kínált kurzusok közül (ezeket amúgy már most megtalálod szerintem, ha rákeresel a fogadó egyetemre és melléírod, hogy Erasmus courses vagy courses offered for exchange students), ezeket kellett felvenni egy úgynevezett Learning Agreement nevű dokumentumba, amit az itthoni koordinátorral is alá kellett íratni. De ilyenről még nem hallottam, hogy az egyetemnek kell egyeztetnie, hogy te milyen tárgyakat akarsz hallgatni, nálunk azokat te magad válogattad össze egy listából, annyi volt megszabva, hogy azt hiszem minimum 15 és maximum 30 kreditet lehetett felvenni.

Hozzáteszem, én mérnöki szakról voltam kint, de nem gondolnám, hogy bármilyen különbség lenne az adminisztratív teendőket illetően.

2020. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Első vagyok, kedves utolsó nekem konkrétan az elte pszicho mesterszak erasmus programjàrol vannak ezek a szuper tapasztalataim. Egyreszt mindent magamnak kellett kikutatni masreszt az egyetemre lehetett ugyan Erasmusra menni mesterképzésen de BAs targyakat engedtek volna csak felvenni mivel az a mesterképzés ahova en mentem volna csak egy eves. De ez nem jutott eszebe a koordinatoroknak leegyeztetni egeszen a jelentkezi hatarido elmulta utanig. Majd szimplan elinteztek azzal hogy valasszak masik orszagot. En nem akartam mindenaron kimenni barhova ugyhogy maradtam valasztott egyetem valasztott szakjanal.
2020. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!