Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik Europai országok...

Melyik Europai országok oktatási rendszerek a leg jobbak?

Figyelt kérdés
Melyik Europai országokban, milyen oktatási rendszerek vannak? Elsődlegesen Németország, Anglia, Dánia, Norvégia, Svédország, Finnország,-ok érdekelnének. Ez lényegében egy össze hasnolnító kérdés! Hol mennyit tanulnak a gyerekek? Mennyi tanítási óra van egy nap? Házi feladat van-e? Osztályzás? Hol mennyire szeretnek a gyerekek iskolába járni? Hány osztály van? Illetve minden ami az oktatással kapcsolatos. De elsődlegesn az álatános iskola, és gimáziumi / közép iskolák érdekelnének.

2020. okt. 4. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a finn iskolákhoz: [link]
2020. okt. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
En Finnorszagban vagyok gimis, sokkal tobbet kell tanulni, mint Magyarorszagon kellett, de teljesen mas a legkor, megfizethetetlen az, amit itt kapok.
2020. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Magyarország.
2020. okt. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem Magyarországé a legborzasztóbbak közé tartozik, de ahogy gondolod
2020. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válasz író! Ha neked az jó hogy napi 6 - 7 vagy esetleg napi 8 tanítási órát kell az iskolába lenned, és utána még 3 - 4 órát házi feladatot tanulni. Közben például egyik napról a másik napra be fiflázni a teljes Tisza verset például, ehhez napi 6 - 7 A4 oldal matek írásbeli. Plusz Vers elemzés. Mind ezt egy napba bele zsufolva. Ha neked ez jó. Akkor jó. Mert szerintem a magyar oktatási rendszer úgyhahogy nem jó. Mert elveszi a gyerekkort a gyerektől. Nincs ideje a gyereknek pihenni, játszani, és nincs idede gyereknek lennie. Emellett a minden napi iskolai felelések, a rengetek és sűrűn írt dolgozatok, a napi 6 - 8 órában az sok stresszel jár. Ami azt eredményezi hogy a gyerek figyelmetlen lesz, stresszes, és egy ideg roncs lesz felnőtt korára. Épp ezért az egész magyar oktatási rendszert ki kellene dobni. És mondjuk helyette, egy Norvég vagy Norvéghoz hasonló rendszert kellene be vezetni. Ja hogy nem ismered a Norvég oktatási rendszert. A Norvég oktatás rendszer lényege. Napi maximum 5 tanítási óra, általános iskolában és Gimnáziumban is. Házi feladat / lecke nincs. A gyerekek reggel fél kilencre mennek. Az általános iskolában nincs osztályozás! Felelés sincs. A tanár a gyerek órai munkáját értékeli. Az általános iskola végén van csupán egy elég erős vizsga. A Gimnáziumban is ritka a házi feladat, a gimiben is az órai munkát figyelik és a szerint értékelik a diákot. Emiatt nincs iskolai stressz. Délután az iskola után van ideje a gyereknek gyereknek lenni, mert nincs házi feladat.
2020. okt. 7. 23:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok gyerek, se gimnazista. Nincs verselemzésem, se matek házim. Analízisem van, viszont zseni vagyok, alig figyelek és megy. Honnan veszed, hogy én annyit vagyok az iskolában?
2020. okt. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy "gyereknek lenni"?
2020. okt. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az európait magyarul kisbetűvel kezdjük és hosszú ó val írjuk.
2020. okt. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Finnország! Tuti.
2020. nov. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!