Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erdélyi diákként pesti egyetem?

Erdélyi diákként pesti egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Erdélyi diákként szeretnék felvételizni a Corvinus Nemzetközi tanulmányok szakára, viszont egyrészt nem sok információ áll rendelkezésemre a rendszerrel kapcsolatban, másrészt pedig, a legnagyobb problémám a matematika. Humán tagozatos vagyok, viszont itt 11.dik osztálytól nem tanulunk Matematikát,Fizikát,Biológiát,Kémiát, és ahogy látom, szükséges egy érettségit letenni legalább matekből. Viszont ha ez így van, akkor én rögtön az elején elbuktam. Rendkivül motivált vagyok, rengeteget olvasok és úgy érzem, képességeim érvényre juttatásához ez a szak lenne a legmegfelelőbb, de borzasztóan félek a matek miatt. Esetleg nem tudja valaki, hogy hogyan is működik a rendszer, és hogyan áll hozzá a külföldi diákokhoz?



2020. okt. 12. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Biztos vagyok benne, hogy van kitaposott útja erdélyiként felvételizni hozzánk, hiszen hozzánk is járnak többen, szerintem keress meg egy helyi magyar iskolát emailben, csak van egy ebben jártas osztályfőnök.

Ugyan rég érettségiztem, de nem értem miért kéne matek neked, kettő érettségi a listából meg sok pont és szerintem jó vagy. [link]

Korábbi pontok: [link]

2020. okt. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ohh és persze a pont kalkulátor [link]
2020. okt. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

"Erdélyiként lécci ne akarj már ide jönni.Biztosra veszem hogy nálatok is vannak hasonló kaliberū egyetemek ahova minden macera nélkül felvételizhetsz, jó?Ennyit kérek.csöcs"



Miért is ne akarjon idejönni #1-es!? Ja, mert nem tudsz elég jó érettségit írni és félted a helyed! Elmész te a tudod...


(Kérdező, bocsi az offért, de ez kijött belőlem. Sok sikert a felvételihez!)

2020. okt. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

A nemzetközi tanulmányok szak eleve felejtős, nem jó semmire, munkát se kapsz vele. Ne tévesszen meg a magas pontszám. Csak az megy ide, aki semennyire sincs képben se a szakkal, se a munkaerő-piaccal.


Helyette nézz használhatóbb szakokat, úgymint pénzügy-számvitel, kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás (a.k.a. külkereskedelem).


A Corvinustól se ess hasra, írd be az ELTE-t, BME-t és BGE-t is, nem csak a Corvinus van a világon.

2020. okt. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4

Valóban nem a legpiacképesebb szak a nemzetközi tanulmányok. A hallgatók 5%-a ha el tud helyezkedni a szakjának megfelelően. Ha viszont valaki kellően ambíciózus, akkor simán megoldható. Ehhez szükséges, hogy tudjon legalább 2 idegen nyelven felsőfokon és még legalább két másikon középfokon, csatlakozzon egy diákszervezethez, legyen demonstrátor és menjen ki Erasmusra. Mesterdiploma sem árt. Ezekhez pedig a legtöbb lehetőség a Corvinuson van. Nem egy ELTE-n tanulót hallottam panaszkodni (társadalomtudományi terület), hogy alig vannak náluk diákszervezetek és a demonstrátori lehetőségeik is korlátozottabbak. Nem véletlen, hogy tele vannak a Corvinusos diákszervezetek ELTE-s hallgatókkal.

2020. okt. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!