Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Spanyolországban hogyan...

Spanyolországban hogyan számítják a pontokat az egyetemi felvételihez? A déli területeken milyen tandíjra lehet számítani, valamint ha spanyolul szeretném a tanulmányaimat folytatni akkor milyen szintű nyelvtudás szükséges?

Figyelt kérdés

2020. okt. 23. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A pontszámításról nem nagyon tudok, de volt belőle egy pöpec Kultúrtapas cikk, szerintem mindenképpen lesd meg azt. Nyelvtudásról annyit, hogy véleményem szerint minimum egy erős B2 szinten kell beszélned, tekintve, hogy ráadásul a déli területek nyelvjárása még elég eltérő is a spanyolországi sztenderdtől. Én spanyol szakon tanulok és egyik szaktársam ezelőtt kint tanult óvoda pedagógiát és közel anyanyelvi szinten beszél. Abból kiindulva, hogy milyen egy itthoni spanyol szakon az elvárás, szerintem a kinti még magasabb lehet. Természetesen kint is vannak angol nyelven induló képzések, ha esetleg az angol jobban megy.
2020. okt. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!