Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit kell csinálni ahhoz, hogy...

Mit kell csinálni ahhoz, hogy valaki kijusson egy SZTE kaliberű magyar egyetemről, egy Oxford kaliberű külföldi egyetem mesterszakjára?

Figyelt kérdés
Valamint mennyivel nehezebb ezt elérni 25 éves kor felett?

2020. nov. 17. 02:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

#9 University of Leeds és University of Huddersfield a kiszemelt. (Meg harmadik helyen talán Bradford)

Leeds az UK viszonyokban too 10, míg világ viszonyokban top 100.

Huddersfield azt hiszem 40-50. hely UK-ban és 700 világ rankon. Bradford is hasonló.

A gond az, hogy hiába Leeds is jó hely meg az egyetem is elvileg eszméletlen jó minden szempontban, de sajnos nincs olyan szakjuk ami engem kifejezetten érdekelne.. Csak Advanced Computer Science MSc-jük van, bár én választom ki a tárgyakat ezen belül.

Míg a másik két helyen van Cyber Security, ami engem igazán érdekel. Szóval nem mindegy a hírnév meg a rank, mérlegelni kell, hogy melyiket miért érdemes választani..


Szerintem abszolút nem érdekli őket, hogy van pár kieső üres éved. Azt inkább a munkáltatók kérdezik meg.

Amúgy előfordulnak 50 évesek is egyetemen, nen tudom miért parázol 26 évesen.

2020. nov. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az életkoros dolgot pont nem értem. A kicsit idősebbek jellemzően jobban szoktak teljesíteni. Egy 22 éves és egy 25 éves között pedig tényleg nem sok különbség van.


Pont ezeket az egyetemeket nem ismerem, de tőlem Hollandiában kértek CV-t, motivációs levelet és ajánlóleveleket. Ezeken múlott a felvételi alapvetően. Ebből az is kiderül, hogy mit csináltál az elmúlt 3 évben, de szerintem nem hátrány, ha dolgoztál közben.

A Brexit mellett mondjuk pont mostantól lett drága a brit oktatás számunkra. Biztos oda akarsz menni az ingyenes/megfizethető európai intézmények helyett?

Ha csak azért akarsz ezekre a helyekre menni, mert jó hangzó nevük van, akkor nem sok esélyed van. Nagyon jól meg kell győznöd őket, hogy téged mennyire érdekel a szakod, mennyi mindent tanulhatnál náluk és hogy milyen jó kreatív kutatási ötleteid vannak.


nov. 18. 02:18


Cambridge pont a supervisor programjáról híres mondjuk.

2020. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!