Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban tanuló magyar...

Heaven2002 kérdése:

Németországban tanuló magyar tizenéves diákok! Ebben a hónapban költözök ki,apukámhoz. Hogyan folytathatom tovább a tanulmányaimat, ha itt egy 5 éves gimnáziumba jártam és most 11-es vagyok ? 🙂

Figyelt kérdés

Ha jól tudom,ott 9 éves az általános iskola,amit ha úgy nézünk,én elvégeztem,ugyanis egy nulladik osztályt is elvégeztem,aztán mentem 9-be. Szerintetek? Haupschule-val fogom folytatni vagy folytathatom a tanulmányaimat tizenegyedikesként egy érettségit adó gimnáziumban?

A Realschule is ad érettségit, amivel továbbmehetek egyetemre?

Szakmát (pl.kozmetikus,fodrász) melyik iskola ad ? Összezavarodtam..

Előre is köszönöm a válaszokat!



#oktatás #külföldi oktatás #németországioktatás
2020. nov. 20. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Apukád még nem érdeklődött körbe?

Tudja egyáltalán, hogy te hozzá akarsz költözni? :)))

2020. nov. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,tudja. Érdeklődünk jelenleg. Csak nagyon türelmetlen vagyok, máris tudni szeretném, hogy mi vár rám. 🥺 Nem szeretnék felesleges dolgokba belefogni, és nagyon félek, hogy visszaraknak 10-be vagy hogy nagyon sok idő kell mire megszerzem az érettségit .. miközben már csak 1 évem lett volna ezen kívül .. így kicsit aggódom ..
2020. nov. 20. 22:52
 3/7 anonim ***** válasza:
mennyire tudsz németül? Attól is függ, hogy milyen osztályba tesznek.
2020. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemet tudasod meg van? Folyékonyan beszelsz? Mert amig nem, addig nem igazan raknak be sehova.
2020. nov. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gymnasium = gimnázium

Realschule = szakközépiskola

Hauptschule = szakmunkás

Gesamtschule = minden együtt (szakmunkástól gimnáziumig)


Kerüld el a hauptschulet nagyon messziről, és semmiképpen ne akarj se fodrász se hasonló szakmát tanulni. Munkanélküli-képzők.


Semmiképpen ne érettségizz kint. Teljesen esélytelen. Ha nem tudsz anyanyelvi szinten németül, nem tudsz megírni egy elemzést egy Goethe versről...


Itt kint a 11-12 osztály már eleve csak érettségi előkészítő. A 10. osztály végére már befejezik az új anyag tanulást.


Legkésőbb szerintem 12 évesen érdemes kijönni. Teljesen más a tananyag, más az irodalom, a történelem, de mindent máshogy tanítanak ezen felül, még a matekot is (pl itt kint Ti-Nspire kalkulátor kötelező a matekra, és azon tanulnak mindent).


Az egyetlen amit tehetsz, hogy kijössz egy évre cserediáknak és hazamész érettségizni.

2020. nov. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
Igaz nem Németország, de Észak-Európába mentem ki, úgy, hogy pont befejeztem az érettségit. Nekem teljesen előlről kellett kezdeni a gimnáziumot, miután megtanultam a helyi nyelvet (pár év), aztán mehetettem egyetemre. Szóval, ha 1 évet vesztesz, akkor még szerencsés leszel, de kétlem, hogy olyan magas osztályba fognak betenni, ahhoz felsőfokon kellene tudnod németül és még úgyis nehéz lenne. Mikor én kezdtem kint a gimit már itteni nyelvvizsga szerint bőven felsőfokon voltam, mégis elképesztően nehéz volt.
2020. nov. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyedben itthon érettségiznék és után költöznék ki Németországba.


Egész eddigi tanulmányaid alatt a magyar történelmet, nyelvtant, irodalmat tanulnad. Nincs értelme ezt mind felrúgni.


Ráadásul, ha nem jó a németed, nagyon küzdeni fogsz.

2020. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!