Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosi képzés külföldön?

Orvosi képzés külföldön?

Figyelt kérdés
Nos, röviden az én történetem: kéttannyelvű osztályba járok már 1.osztályos korom óta, így 11 év alatt úgy érzem, megfelelő is lenne a nyelvtudásom külföldre, és az ott továbbtanulásra. Ez azért is erősödött meg bennem, mert a biológiát és a kémiát is angolul tanulom, így a szakszavak és a latin neveket is aránylag megtanultam. Jövőre érettségizem, és egyre jobban gondolkozom a külföldön való tanuláson, de nem igazán vagyok jártas ebben a témában még, mivel eddig csak belföldön gondolkoztam... Szóval, aki tud egyet s mást az orvosi egyetemekről külföldön, meg az ösztöndíjasakról, (nagyon fontos) a megélhetésről, és az ilyen diákhitelekről akár, és azt megosztaná velem azt nagyon megköszönném. Elsősorban, Amerika, Anglia, Dánia, Norvégia érdekel de aki tud más országokban is jó egyetemekről azt is meghallgatom :)

2020. dec. 14. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Mennyire vagyonosak a szüleid????

Már ha tényleg Amerikában gondolkozol....

2020. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a helyekkel az a probléma, hogy tényleg nagyon drága megélhetésű országok. Norvégia, Dánia mindenképp, de azért Amerika sem semmi. Természetesen ki lehet fogni nagyon jó ösztöndíjakat, de ahhoz nagyon kell teljesíteni. Az ösztöndíj nem minden esetben fedezi minden megélhetésedet, szóval amellett pedig még dolgozni is kellene, az meg az orvosi mellett nem egy könnyű meló.
2020. dec. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak: Nem azok amúgy, átlagos polgári család, de épp ezért kérdezem, hogy melyik országban milyen lehetőségek vannak.
2020. dec. 14. 19:46
 4/11 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: Köszönöm a válaszod!
2020. dec. 14. 19:47
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

3: ösztöndíjat nem tudsz rögtön az elején igényelni - így kb. az első évedet cakkumpakk ki kéne fizetned. Mindez az USA-ban nem két fillér...


EU-n belül ingyenesen neked is az egyetem - de a megélhetést ki kell fizetned.

2020. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5: köszönöm az infót tőled is :)
2020. dec. 14. 20:11
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Figyelj,szerintem az orvosi pont olyan,ami itthon is jó és mindenhol hiányszakma. Ha felmutatod az orvosi diplomádat,már nyert ügyed van. Nem jog,amit egyáltalàn nem mindegy,hogy melyik országban végzel el,hanem ez orvosi és ez a tudomàny mindenhol az.

Szerintem jobban jársz,ha itthon megcsinálod és ha mindenképp ki akarsz menni,utána mehetsz is.

De Ny-Európa ès Amerika drága,pláne hogy egyes helyeken a tandíj is szörnyen magas nem hogy a megèlhetès.

Nagyon sok pénz kell hozzá.

2020. dec. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Én Finnországban tanultam az orvosin, teljesen ingyen, igaz engem az állam is támogatott a megélhetésben. De ide több nyelven is tudni kell.
2020. dec. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Anglia megélhetés?

Borzasztó drága. Magyar zsebnek.

Egy havi fizetésem 1800 font (minden tax és egyéb levonása után) ami 700e ft körül mozog, ám ebből 1400 font el is megy egy kisebb albéretre (550e ft), és akkor még nem beszéltünk a rezsiről, kajáról, tömegközlekedésről. Nyílván neked csak egy szoba kéne, vagy koliba mennél, de gondolom Londonban gondolkozol, ami Angliához mérten is drága, és ráadásnak itt fizetned kell a tandíjat, ami megint nem pénztárcabarát. Ha jól tanulsz kapsz ösztöndíjat, de az kevés hogy lefedje a tandíjadat. Angliát nem javaslom. De Dániáról azt hallottam jó hely. Legalább is nagyon sok ismerősöm ment oda tanulni, és nagyon szerették.

2021. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a két nyelven szaktárgyat tanulás miatt magyar egyetemen már csak az idefen nyelvű képzést értenéd meg.

Igazad van, hogy külföldben gondolkozol.

Orvosi diplomát Olaszországban a legkönnyebb szerezni, Amerikából is oda mennek sokan.

2021. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!