Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Részletes beszámolót szeretnék...

Részletes beszámolót szeretnék kérni a Cambridge Egyetem tagozatairól, felvételi folyamatáról és ahhoz tartozó interjúról, személyes élményekről?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nehéz, döcögős út lesz, de igyekezni fogok 200%-kal. Egyébként az évvégi jegyem minden évben kitünő volt, itt, gimiben is ezt tervezem, szóval a jegy nem akadály. Alaposan elolvastam az ezekről szóló oldalakat, különösen a Cambridge főoldalát, de pontos információkat így se tudtam szerezni. A fő célom az angliai egyetemek (másodsorban a magyar egyetemek). A jövővel kapcsolatban vannak elképzeléseim. Ezzel kapcsolatban leginkább orvosnak készülnék, mert a biosz és a kémia is egyaránt jól megy, de a fizika és a matek sem akadály. De a Cambridge-en érdekel még a történelem szak is. Lenéző, hátráltató hozzászólásokat nem kérek! Tisztában vagyok minden nehézséggel, százalékos aránnyal.

Egyáltalán megéri külföldön tanulni?



2020. dec. 21. 14:44
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A kérdésnél a kérdőjel helyett felkiáltójelet akartam írni. Elnézést az elírásért!
2020. dec. 21. 14:46
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Én Angliában tanulok, de nem a Cambridgen, "csak" egy Russell Group egyetemen... szerintem megéri, legalábbis nekem mindenképp, csak kérdés neked mi a prioritás.


Ugye azt tudod, hogy elég borsos az ára? Ráadásul neked már a diákhitel lehetőség sem fog élni.



A Cambridge-i dolgokkal nem tudok segíteni, mert oda még csak nem is jelentkeztem (majd talán Msc-re...), de ha Angliával kapcsolatban van kérdésed, szólj.

2020. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A költséggel tisztában vagyok, szüleim támogatnak, emellett dolgozok is és a pénzemet is megspórolom...Egyetemre meg is lesz a kellő pénz nagy része.
2020. dec. 21. 20:40
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Továbbra is azt gondolom, hogy aki nem tud ennek utánanézni, az nem való oda. :)

Ezernyi weboldal és youtube videó szól erről..

2020. dec. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Én is ezen agyalok, ha annyira nem megy az angol, hogy a hivatalos oldalakon lévő infókat se érted/találod meg, akkor mit akarsz? Be se kerülsz...
2020. dec. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Pontozz le nyugodtan, de valoszinuleg nem vagy tisztaban a nehezsegekkel es a szazalekos arannyal. Egy olyan helyre akarsz menni, ahol kepen is rohognek, ha "csak" jol megy a biologia-kemia-fizika. Ha oktv elso 5-ben bent vagy, talan szoba allnak veled, de inkabb nemzetkozi diakolimpia helyezes kene, kiemelkedo sporteredmenyek (akar europa, vilagbajnoksag)... Minimum c1-es angoltudas, de meg ezzel sem biztos, hogy erteni fogod a szaknyelvet. Engage akademia, Milestone intezet tud segiteni, ok kuldenek kulfoldre diakokat.

Anyagi reszen pedig akkor ne aggodj csak, ha milliomosok vagytok, ugyanis a legolcsobb kollegium is 200-300k korul indul, +kaja, tandij, konyvek, kiutazas, hazautazas, es ha jol tudom a brexit miatt se tandijmentesseg, se kedvezmenyes diakhitel nincsen mar.

2020. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Én nem vagyok féltékeny de sajnos az igyekezettel nem fogsz előrébb jutni itt. Mint előttem írták, annak van esélye aki nemzetközi diákolimpiákon szerepel ahhoz meg az ország legjobb középiskoláinak egyikébe kéne járni. A másik út esetleg az IB, amit Mo-n 11 gimnáziumban lehet megcsinálni. Egyszerűbb út, de nagyon csókos helyek ezek.


A legbiztosabb út pedig az ha kiköltözöl Angliába és megcsinálod az A levelt. Egyébként a Cambridge-i egyetem nagyon támogató a hátrányos helyzetűekkel szemben. Rengeteg ösztöndíj lehetőség van illetve van akiknek még csökkentik a tandíjat is.

2020. dec. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Képzeljétek! Elolvastam az oldalakat, értettem, de személyes élményt szerettem volna látni, nem pedig ilyen utálatos mondatokat. Ti nem tudtok olvasni, mert külön odaírtam, hogy leginkább a személyes tapasztalat, tanácsok érdekelnének. Tudom, hogy nehéz bejutni, de álmodozni nem bűn. Ráadásul nem is ismertek, szóval nem kell úgy tenni, mintha olyan nagyon ismernétek. :) Az értelmes válaszokat köszönöm, továbbra is szívesen várok válaszokat, SZEMÉLYES ÉLMÉNYEKET, INFÓKAT.
2020. dec. 22. 23:41
 9/21 anonim válasza:
77%
Cambridge-ben elek, az egyetemen dolgoztam par evig most meg az egyik customer-em.£9000/ev szoval nem £200K mint ahogy irtak. Van kollegium is, de berelhetsz szobat, ez kB £500-600/ho plusz rezsi - lehet hogy talalsz olcsobbat csak egy atlag arat mondta. Akkora prestige van az egyetemnek hogy szerintem nem kerdes hogy megeri e, ha tudomanyos palyaban gondolkozol. En nem a Cambridge egyetemen vegeztem , a legtobb munkatarsam Oxford/Cambridge/st andrews-ra jart megis ugyan ott tartunk. Nem CSAK ezen mulik azt szeretnem hozzatenni. Ha mindenbol 5 vagy, es van 2 emelted ami szinten 5 es jol megy az angol akkor fel fognak venni. Meg annyi hogy valoszinu a Brexit miatt valtoznak az Arak es fel fogjak Vinni Evi £14000/evre a tandijat.
2020. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
A ket emelt + minden otos komboval akkor mindenkit fel kene venniuk. :) Ket evfolyamtarsam is ott tanul, nemzetkozi versenyeken is voltak, megis csodalkoztak, hogy felvettek oket. Az orvosik ara pedig nem 14k lesz, hanem 50-60k.
2020. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!