Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi ertelme van az Erasmusnak,...

Mi ertelme van az Erasmusnak, ha sokan tenyleg csak azert mennek ki kulfoldre, hogy szetbulizzak magukat?

Figyelt kérdés

En jelenleg kulfoldon toltom az erasmusos szakgyakomat, igy munka mellett sok idom nincs se bulizni se csavarogni. 3 lakotarsam viszont mast se csinal, csak minden masodik nap leissza magat, aztan csodalkoznak, hogy az erasmusosok szamara konnyitett vizsgakbol semmi sem sikerult. Amikor en voltam erasmusos, en is eljartam egy-egy buliba de meglett mellette az osszes targyam es eleg jok lettek a jegyeim is, sok hasznosat is tanulhattam, amire otthln nem lett volna lehetoseg.


Csak en fogtam ki ilyen lusta embereket, vagy sokaknak tenyleg ennyit er az Erasmus?



2021. febr. 12. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

hogy minden nap szétbulizzák magukat


szerintem te csak irigy vagy mert nem hívtak meg a bulikba

2021. febr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
80% bulizni megy. Kb. az a max, hogy a nyelvből valamelyest fejlődik (ha legalább olyanokkal lóg, akikkel a célország nyelvén beszél), meg "világot lát". Szakmailag elenyésző százalékuk akar az erasmussal bármit is kezdeni (de teljesen kezdőként jól mutat az önéletrajzban)
2021. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
a kapcsolatepites a lenyege
2021. febr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Én akiket ismerek azok mind olyanok amiket te írsz. Szerintem mutatja az elszántságot a pályája felé, hogy ezért kihagy egy félévet az egyetemen... túl sokra nem fogják vinni későbbi pályájuk során szerintem.
2021. febr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Az átlag Erasmus-ösztöndíjas hallgató annyira azért nem áll jól anyagilag, hogy önerőből vagy a szülei támogatásából hónapokig külföldön éljen és nagyokat bulizzon, így viszont ezt is megengedheti magának. Ráadásul mint előttem is írták, az önéletrajzban jól mutat az Erasmus, mert a HR-esek lelki szemei előtt az jelenik meg, hogy a jelentkező anyanyelvi szinten beszéli a célország nyelvét, ismeri a kultúráját és biztos mindenféle hasonló ifjú és szorgalmas, jó képességű fiatalokkal ismerkedett ott meg, akikkel azóta is tartják a kapcsolatot. Pedig pár évvel ezelőtt ők maguk is csak annyit hoztak össze a két szemeszteres francia, német vagy spanyol kiruccanásból, hogy hónapokon át ki se józanodtak, helyi lakost meg talán összesen kétszer láttak, mert amúgy nem nagyon mozdultak ki a maguk romántól afgánon át tádzsikig minden egzotikus nemzetet felvonultató, egymás között leginkább mutogatással vagy nagyjából angol alapú, de mindenféle indoeruópai nyelv elemeit felvonultató halandzsával kommunikáltak. Csak ezt azóta elfelejtették.
2021. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nincs baj vele. Én kifejezetten nem vagyok bulizós típus, de szetintem aki megteheti nyugodtan tegye. Ez is a fiatalság része a legtöbb embernek.
2021. febr. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ. Általában a német, brit és skandináv egyetemeken nagyon visszfogottak.
2021. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
Lengyel, cseh, spanyol egyetemeken jellemző a leiszommagamasargafoldig. Bár Dpanyolorszag szep
2021. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra jó, hogy tudd, mennyire tudsz kapcsolatot építeni nem anyanyelvűekkel, mennyire lesz honvagyad. Sokan életképes szakmaval és diplomával kimennek dolgozni, de nem tudnak beilleszkedni és hazajonnek
2021. febr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Nyelvtanulás

Emberi-szakmai kapcsolatok kiépítése

Elszakadás otthonról (főleg az otthon lakó egyetemistának)

Új, otthon ismeretlen technológiához való hozzáférés a laborban

Csatlakozás valamilyen jelentős műhelyhez

Hozzáférés a helyi kultúrahordozókhoz (pl kódexek, festmények, épületek)

2021. febr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!