Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » TU Berlin vagy TU München?...

TU Berlin vagy TU München? Milyen tapasztalataitok vannak? A felvételi mennyire teljesíthető?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első sorban azokhoz szólnék, akiknek saját tapasztalata van, de természetesen bárkitől örömmel veszek minden segítséget.


Alapvetően Berlinben szeretnék építészként továbbtanulni, de amikor körbenéztem, hogy hol van még lehetőség rátaláltam a müncheni egyetemre is. Nagyon sok kérdés merült fel bennem sok mindennel kapcsolatban.


Elsőként, akik sikeresen felvételiztek a kettő közül az egyikre, nekik milyen tapasztaltaik vannak? Milyen eredményekre volt szükség, hogy felvegyenek? Milyen érettségik, nyelvvizsgák, esetleg korábbi munkák a szakmában. Melyek azok a lépései a felvételi folyamatnak, amikről ti nem tudtatok annó eleget, de mindenképp jó lett volna?


Érdekelne még maga az egyetem is. Milyennek találjátok? Esetleg ha ismerősötök tanul ott, ő miket mesél róla? Mennyire erős, milyen hangulatú, lehet-e mellette esetleg részidőben dolgozni? Mennyire érthető a német nyelvű oktatás?


Bárki, aki külföldön tanul: ti hogy oldjátok meg a lakhatást? Ha WG(osztott lakás), hogyan találtatok lakótársakat? Ha kollégium, mi a véleményetek róla? Esetleg máshogy?


Minden válaszadónak előre is köszönöm.



2021. márc. 3. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Hát ha München vagy Berlin, sok szerencsét a lakáskeresésben!😅

A lakások elég drágák (wg-ben is), kollégiumok is elég foglaltak, ha kapsz helyet, akkor nagyon örülhetsz neki😊 Bár egyik ismerősöm kapott kolit Berlinben.

De építészetet nemcsak 2 helyen lehet tanulni Németországban😅

Érettségi alapján vesznek fel, minden, ami a jelentkezéshez szükséges, megtalálod az uniassist-on és maga az egyetem oldalán is, hogy pl. milyen nyelvvizsgát fogadnak el.

Egyébként gyakorin van elég kérdés ezzel kapcsolatban, érdemes szétnézegetni😅

2021. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, a kérdésre érdemben nem

tudok válaszolni, de én Berlinben tervezek tanulni szeptembertől egyetemen, esetleg kereshetnénk együtt szállást ha szimpatikusak vagyunk egymásnak 😅🤷‍♀️ 19 éves lány vagyok egyébként.

2021. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1-nek:

Igen, láttam más helyeken is építészképzést, viszont ez a 2 érdekelne kifejezetten.

Az uniassist-os tipped nagyon köszönöm, nem tudtam a létezéséről, ez sok mindent megmagyaráz!:)

Valóban, vannak hasonló kérdések, erre a (két) egyetemre specifikusan viszont semmit nem találtam.

2021. márc. 3. 23:23
 4/4 A kérdező kommentje:

#2-nek:

Én (ha minden jól megy) csak 2022-ben mennék Berlinbe, egyelőre még csak informálódok a lehetőségeimről. Ha így is érdekel, írj privátban!:)

(17F egyébként)

2021. márc. 3. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!