Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mérnöki tanulmányok Németorszá...

Mérnöki tanulmányok Németországban?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy egy középfokú német nyelvtudással lehtséges-e Németországban tanulni, mint gépészmérnök. Ha igen, akkor megéri? (A járványhelyzettől most természetesen eltekintve)

Mennyivel jobb ott az oktatás ezen része (mondjuk gondolom nem gagyi egyetemek vannak)?



2021. márc. 4. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A felvételihez kell egy középfoknál valamivel magasabb TESTDAF vizsga. Utána jó nehéz lesz a szaknyelv, de hamar belerázódsz. A színvonal nagyon magas, de nincs az az értelmetlen szivatás, mint itthon.
2021. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 🙂
2021. márc. 4. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Készülj arra, hogy szívás lesz. A szaknyelv jó alapokkal sem egyszerű. Ha kinn képzeled el a jövődet, akkor természetesen megéri. Én máshol tanultam 2 évig német oktatási nyelven gépészmérnökin (pont az első 4 félévet ráadásul, amikor még új az egész egyetemesdi), nem a németeknél, de akik kinn voltak ismerőseim hosszabb-rövidebb ideig, mind hasonlókat állítanak, mint az 1-es. Jobban partnerként kezelnek, kevesebb a felesleges szivatás. És természetesen vannak tárgyak, ahol a színvonal is jobb, de ez már erősen egyetem- és konrét oktatófüggő.
2021. márc. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy sima középfokkal azért elég merész lépés lenne, főleg ismerve a magyar rendszert. Rengeteg olyat ismerek akik lazán letették a c1-et de ha valós a szituáció, egyből elvéreznek.

Szerintem az kiszemelt szakoddal kapcsolatban keress a neten német előadásokat (természetesen felirat nélkül). Ha az előadó által elmondottak legalább a 70%-át megérted, szerintem rendben leszel, utána már úgyis belejössz.

2021. márc. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!