Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Pszichológia szak külföldön,...

Pszichológia szak külföldön, biológia emelt érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még van 2 évem az érettségi előtt de szeretnék biztos tervekkel és tudással nekimenni és a továbbtanulást is eltervezni. Pszichológus szeretnék lenni( még nem tudom melyik területen) és egy külföldi egyetemen tanulni, mivel nem látok Magyarországon jövőt és az angol tudásom is jelentősen kifejezőbb, mint a magyar. Felsőfokúm megvan, és nemsokára a Cambridgere mennék rá, úgyhogy az idegennyelvi tanulás nem probléma, kéttanos osztályban is vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy hol érdemes pszichológia szakra menni, mik az elvárások, hogyan lehet rá jól készülni és onnantól mire kell számítani? A biológia kell és emeltezni is szeretnék belőle, de be kell valljam csak most kezdett el érdekelni így nem sok alapra tudok pakolni, viszont elkezdeném rámenősen tanulni. Milyen nehéz az emelt biosz érettségi és erre mennyi idő felkészülni, mi a leghatékonyabb módszer? Érettségi után légi- vagy hajós utaskísérőként dolgoznék egy pár évet hogy legyen elég pénzem egyetemre. Plussz infó, hogy már pár éve úgymond hobbiként kidolgozok témákat a pszichológiával kapcsolatban és tanulok folyamatosan.

Saját tapasztalatok nagyon jól jönnének vagy innen-onnan hallotta infók, tippek esetleg, de minden válaszért hálás vagyok!



2021. márc. 5. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

1. Van olyan ország, amit kinéztel már, ahol el tudok képzelni magad, ahol szívesen élnél?

2., Ha az előbbi megvan, kezd el leszűkíteni, hol van pszichológia képzés ott. ( amúgy mint pszichológia szakos hallgató, inkább azt javaslom, hogy az alapot itthon végezd el, Erasmus után pedig gondold végig mit szeretnél és melyik országban.)

3., Az emelt biosz nem egyszerű, elég sokat kell rá tanulni, kell azért a fakt szerintem. Kezd el nézegetni a közép és emelt erettsegiket+ rengeteg kérdés van itt is ebben a témában.

4., A pénz keresési ötleted miatt azért látszik, hogy még nagyon fiatal vagy. Később rájössz, hogy sajnos nem olyan egyszerű légiutaskisérőnek lenni, plusz szerintem egyáltalán nem éri meg, ha a fizetést nézed. Tehát abból te nem fogsz az egyetemre kényelmesen félretenni. Illetve a pszichológia képzés alapvetően nem három éves képzés, itthon is nyugodtan számolj rá 7-9 evet +. Szóval nem tudom mennyire válna előnyödre, hogy éveket kihagysz.

5., milyen témákat dolgozol ki és mi alapján? Jó hobbi egyébként.

2021. márc. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Skóciában gondolkodtam, azt olvastam ott egész jó a pszichológia egyetemen magyarként. Az a baj, hogy őszintén a "rühellek" itt élni sem írja le eléggé az érzelmeim Magyarországgal és nem nagyon örülnék ha érettségi után egy percet is itt kéne húznom :/. Ráadásul feltétlen angolul szeretném tanulni és itt csak a PTE adna ilyen lehetőséget de azt mondják akkor már érdemesebb egy külföldi egyetem(vagy az ELTE de az meg meghúzna pénzből mint a szar). Pénz keresésben a szüleim(ismerősöktől hallva) és barátnőm szülei(dolgoztak hajón) javasolták ezt az utaskísérő dolgot, hogy addig is utaznék és egész jól keresnék. Sajna tényleg még csak nemrég léptem be a munka és pénz világába így csak ennyi információm van, ezt még nem olvastam át, hogy mi- mivel jár. Nem tudom hogy tudnék egyetemre járni és mellette fenttartani magamat meg a tanulmányaim költségét, így éves pénzhalmozáson kívül nincs más ötletem.

A témákról pedig, elsőnek igyekszem megismerni a saját tudatom, tudatalattim, világnézetem, helyem és hibáim, egyre többet látni a "belső világomból", hogy tisztábban tudjak másokat is elemezni. Így a világnézeteket és vallásokat, mentális problémákat, érzelmeket, társadalmi és generációs problémákat, és ezek hatásait folyamatosan tanulom, igazából rengeteg helyről az interneten, főleg könyvekből és szakdolgozatokból de nagyon egyszerűen látom ezeket ha körbenézek is. Különösen most a függőséget nézem és a kábító/bódítószerek hatásait, főleg a hallucinogének hatását az elmére(itt minden hit-magyarázatról). Eléggé elbűvöl minden aspektusa a pszichológiának és az elmének meghát ugye mindenben találsz pszichológiát, úgyhogy minden gondolaton gondolkozom nagyjából :D.

2021. márc. 7. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Személyes tapasztalatom nincs, de egy barátom Hollandiában csinálta a mestert pszichológiából az Utrechti Egyetemen. Nagyon szerette az egyetemet és az országot egyaránt, de arról panaszkodott, hogy felsőfokú holland nyelvtudás nélkül nagyon korlátozottak voltak a gyakorlati és kutatási lehetőségek, betegekkel pedig aztán végképp nem találkoztak soha. (Ugye a képzés maga ott is angol.) Valószínűleg tartom, hogy ez más országokra is igaz lehet, ha nem beszéled a helyi nyelvet. Ezzel érdemes lehet számolni.
2021. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, ezzel számolok még és utánanézek, köszönöm szépen!
2021. márc. 8. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!