Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A magyar érettségi milzen...

A magyar érettségi milzen GCSE-nek felel meg angliában? Van valahol esetleg táblázat ami mutatja mi alapján váltható át?

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
A magyar érettségi A levelnek felel meg.
2021. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Közép = gcse

Emelt = A level

2021. márc. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom!


Azt lehet tudni hogy melyik jegy minek felel meg egesz pontosan?


Matematika - 75%

Magyar - 52%

Angol - 68%

Tortenelem - 55%

Informatika - 85%

2021. márc. 10. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Tehát Magyarországon érettségiztél?

Akkor miért váltogatnád át GCSE-re? Egyébként szerintem a GCSE az egy picivel a magyar középszintű érettségik alatt van, bár '16-ban írtam, nem tudom komolyodott-e azóta. Bár az is igaz, hogy nekünk több tárgyból kell írni jóval.


Egyetemhez kellene a GCSE? Ha magyar érettségivel jelentkezel, akkor neked teljesen másképp kell elszámolniuk. Kell egy elfogadott B2-es angol nyelvvizsga, a matekod meg rendben van. Az egyetemmel vedd fel a kapcsolatot, hogy téged hogy számolnak el.

Példának mondom, hogy Oxbridge szintű egyetemre négy 5-ös érettségi kell, és maximum egy 4-esed lehet, valamint minimum egy, de inkább 2 emelt szükséges. Ez csak egy példa, hogy így szokták feltüntetni a magyar érettségivel jelentkezőknek a követelményeket.

2021. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!