Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Akik külföldre jelentkeztek...

Akik külföldre jelentkeztek egyetemre, mikor tudják meg, hogy bekerültek-e? (Hollandia, Belgium, Anglia, Franciaország)

Figyelt kérdés
Mikor és hogyan? Vannak szóbelik?

2021. márc. 24. 10:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiában kb 6-7 héttel a jelentkezés teljes véglegesítése után volt eredményem a felvételiről. Az egyetem honlapján valahol el volt rejtve a konkrét szám, hogy hány hét után küldik jellemzően az értesítést és kb meg is felelt neki a valóság. Nekem nem volt szóbeli beszélgetés, de ha research master's-re jelentkeztem volna a sima helyett, akkor lett volna az előre választott témavezetőmmel. Gondolom nekik nagy szerepük van ilyenkor a felvételiben, hogy akarnak-e az illetővel dolgozni vagy sem.


Ezek a dolgok nemhogy országonként, de egyetemenként, karonként és sűrűn még szakonként is változóak. Érdemes inkább a konkrét egyetemek weboldalait nézegetned ilyen infókért. Lehet nem is igaz a többi holland egyetemre, amit én Leidenben tapasztaltam például.

2021. márc. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!